Tech Data Distribution získala značku Iomega

Iomega, člen skupiny EMC, oznámila, že společnost Tech Data Distribution bude nabízet její produkty na českém a slovenském trhu. Co přesně najdete v nabídce distributora?Rodina porduktů Iomega se stále rozrůstá. Nyní je zkoupíte také u Tech Data Distribution.Jak jsme vás informovali již v reportáži z Tech Data Fora 2010, distributor získal do svého portfolia značku Iomega, která vstoupila na tuzemské trhy v loňském roce prostřednictvím společností AT Computers a Diskus. Iomega, plně vlastněná společností EMC, se soustředí na produkty z oblasti ukládání dat a zabezpečení sítí pro malé firmy, domácí kanceláře domácí spotřebitele. Tomu odpovídá i nabídka Tech Daty.

Podle tiskového oznámení bude distributor na oba trhy dodávat přenosné úložné disky Iomega včetně disků Prestigea produktů z řady eGospolu se stolními disky MiniMax a UltraMax.  Dále v nabídce distributora najdete produkty typu NAS (Network­Attached Storage), mezi které patří stolní dvojdiskové zařízení NAS Iomega StorCenter ix2-200, stolní čtyřdiskové zařízení NAS Iomega StorCenter ix4-200d a modely určené pro instalaci do racků, včetně nového NASu pro malé a středně velké podniky ix12-300r.

Cílem našeho partnerství se společností Tech Data Distribution je rozšířit skupinu distribučních partnerů, které již máme na českém a slovenském trhu, o silného partnera.  Zkušenosti Tech Data Distribution nám pomohou ještě lépe reagovat na poptávku ze segmentů spotřebitelských uživatelů a malých a středně velkých podniků. Tech Data Distribution nám také nabízí možnost využit její velké a technologicky vyspělé skladové prostory v Boru u Tachova v Plzeňském kraji. Ty nám mimo jiné usnadní dodání produktu na další trhy ve střední Evropě,“ vysvětlil v tiskové zprávě Carsten Schneider, regionální ředitel společnosti Iomega pro střední a východní Evropu.

Dostupnost především

Jsme přesvědčeni, že naše spolupráce se společností Iomega povede nejen ke zvýšení tržního podílu společnosti Iomega na českém a slovenském trhu, ale i k větší informovanosti jak potenciálních, tak i současných zákazníků o této značce. Hlavním argumentem, který potvrzuje naše předpoklady, je skutečnost, že i během letních měsíců u nás naleznete okamžitě skladem téměř 60% veškerých produktů, které společnost Iomega nabízí. Vynikající dostupnost potvrzuje i fakt, že hodnota regionálního skladu je přes 20 miliónů CZK, což nám stačí na uspokojení veškerých Iomega zákazníků na českém i slovenském trhu na rok dopředu," uvedl Tomáš Ryneš, který má značku Iomega v Tech Data Distribution na starosti jako produktový manažer.

Kontakt na Tomáše Ryneše najdete ve vyhledávači distributorů v profilu Tech Data Distribution (nejprve se přihlaste). Více informací o produktech pak na stránkách společnosti Iomega. Partnerský program výrobce najdete na adrese www.ioclub.net.

Zdroj: Iomega, ChannelWorldKomentáře