Tablety s Oak Trail čipem od Intelu na trhu od května

Společnost Intel oznámila, že tablety s novými procesory s kódovým označením Oak Trail, by měly být od příštího měsíce k dispozici na trhu. Jaké jsou vyhlídky?Tablety s Oak Trail čipem od Intelu na trhu od květnaIntel reaguje na rostoucí poptávku po tabletech, a proto již v dubnu přidal do seznamu nabízených procesorů novinku Z670. Konkrétní zařízení s tímto čipem označovaným jako Oak Trail však zatím nejsou známa.

Premiérou pro připravované tablety by mohl být veletrh Computex, který se koná od 31. 5. do 4. 6. 2011 v Tchaj-peji. „Tablety s Oak Trail se na prodejních pultech začnou objevovat od května a postupně v průběhu roku 2011,“ uvedla mluvčí společnosti Intel.

Někteří výrobci, mezi nimi např. Fujitsu, Lenovo nebo Motion Computing, již na platformě Oak Trail předvedli modely s Windows 7. Podle manažera Motion Computing by novinka měla, v závislosti na velikosti displeje a konfiguraci, tabletům poskytovat okolo desíti hodin provozu na baterii.

Zaměřeno na video

Intel navrhnul jednojádrový procesor Z670 speciálně pro použití v tabletech.  Čip umožňuje mnohem rychleji dekódovat videa s vysokým rozlišením a urychlit tak přehrávání MPEG formátů v programu Windows Media Player. Intel zde také použil jiné grafické jádro, než jaké jsme doposud mohli nalézt u netbookového čipu Atom.

Pro tablety výrobce původně nabízel své netbookové procesory Pine Trail, které použily například společnosti Hewlett-Packard a Cisco. Na poli tabletů je však Intel v porovnání s ARM, jehož čipy najdeme třeba u iPadu nebo v Samsungu Galaxy, stále malým hráčem.

Zdroj: IDG News Service
© James Thew - Fotolia.comKomentáře