Symantec představil hardwarová zařízení pro deduplikaci a zálohování

Appliance NetBackup 5220 a Backup Exec 3600 integrují hardware a software společnosti Symantec za účelem efektivního zálohování informací napříč fyzickými i virtuálními systémy.

Symantec představil hardwarová zařízení pro deduplikaci a zálohováníSymantec představil hardwarová zařízení pro deduplikace a zálohováníZálohovací zařízení NetBackup 5220 a Backup Exec 3600 nyní obsahují nové verze softwaru NetBackup 7.5 a Backup Exec 2012.

Nové produkty představili na tiskové konferenci v Praze Vito Villa, senior regional product manager Backup Exec, a Alain Pelegrin, EMEA NetBackup product lead ze společnosti Symantec.

Podle nich jsou nové appliance odpovědí na potřeby zákazníků, z nichž řada čelí výzvám při ochraně virtuálních a fyzických serverů, které vytváří nárůst různých zálohovacích řešení v rámci stejného prostředí a problémy integrace hardwaru a softwaru.

Jednotlivá řešení pro cílenou deduplikace a zálohování virtuálních strojů podle Symanteku ještě zhoršila složitost infrastruktury, čemuž integrované appliance pro zálohu serverů, storage a softwaru čelí.

NetBackup 5220 obsahuje funkce pro zmenšování záloh do menších oken a zrychlení zálohování, ochranu pro virtuální stroje díky kompatibilitě s technologiemi VMware, disaster recovery přes síť kombinací deduplikace s replikací, ochranu kritických systémů a optimalizaci pro WAN.

Beckup Exec 3600 je určeno pro SMB (evropských rozměrů). Appliance taktéž podporuje virtuální prostředí VMware a Hyper-V, má vestavěné disaster recovery, umožňuje ukládání na pásky do cloudu a zahrnuje deduplikační technologii.

Příležitost pro poskytovatele zálohovacích služeb

Instalace zařízení podle výrobce typicky zabere méně než 30 minut. Vito Villa na dotaz ChannelWorldu uvedl, že například ve Francii již někteří partneři Symanteku vzdáleně poskytují organizacím služby zálohování a obnovy.

Využívají proto právě nová zařízení, kdy jedno je nainstalováno u zákazníka a druhé na jejich straně pro druhou zálohu a zajištění dostupnosti. Symantec již pro prodej appliance a poskytování služeb nabízí partnerům školení a certifikace.

Klientům, kteří již mají zakoupené licence na zálohovací software Symantec můžete nabídnout upgrade hardwaru, kdy zaplatí pouze za „železo“.

V rámci tiskové konference také Jakub Jiříček, bezpečnostní expert společnosti Symantec, představil závěry studie, která odhaluje příčiny složitosti v datových centrech.

Zdroj: Symantec, ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře