Společnosti Lenovo a EMC uzavřely strategické partnerství a chystají společný podnik

Jedním z výsledků nového strategického partnerství mezi společnostmi Lenovo a EMC bude společný podnik orientující se na produkci NAS serverů pro malé a středně velké firmy. Na čem dalším se noví partneři dohodli?

Společnosti Lenovo a EMC uzavřely strategické partnerství a chystají společný podnikSpolečnosti Lenovo a EMC uzavřely strategické partnerství a chystají společný podnikSpolečnost Lenovo informovala o uzavření stategického partnerství s EMC. Obě firmy se dohodly, že vytvoří společný podnik zaměřený na datová úložiště určená pro malé a středně velké společnosti, kterým bude nabízet nové NAS servery.

Společný podnik hodlají Lenovo a EMC zrealizovat ještě do konce tohoto roku. Lenovo do něj vloží hotovost a bude držet většinový podíl. EMC přispěje některými svými aktivy a zdroji ze společnosti Iomega. Jejich společný podnik, pokud nenarazí u regulačních úřadů a orgánů, by měl poskytovat zákazníkům kontinuální služby, dodání produktů i záruční plnění.

Lenovo chce více proniknout na pole serverů, EMC zase na čínský trh

Výsledkem nového strategického partnerství společností Lenovo a EMC je i vývojový program serverových technologií, který má rozšířit možnosti společnosti Lenovo v oblasti klasických serverů využívajících standardní x86/x64 platformu.

Společnosti též navázaly OEM a velkoobchodní vztah, v jehož rámci bude Lenovo poskytovat síťová řešení EMC pro ukládání dat. Ty Lenovo nejdříve nabídne zákazníkům na mateřském čínském trhu, ale v plánu je následné rozšiřování na další světové trhy v souladu s rozvojem aktivit společnosti Lenovo na poli serverů.

Toto partnerství nám pomůže plně realizovat naši PC-plus strategii díky tomu, že získáme silné back-end schopnosti a obchodní zázemí v oblasti serverů a úložišť navíc k naší již tak silné pozici v  zařízeních. EMC je ideálním partnerem, který nám pomůže plně realizovat PC-plus možnosti v dlouhodobém horizontu,“ uvedl ve zprávě pro média Yang Yuanqing, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lenono.

Joe Lucci, předseda představenstva a generální ředitel společnosti EMC, v nově navázaném vztahu s čínskou firmou Lenovo vidí příležitost pro rozšíření působnosti své firmy na dynamicky rostoucím a důležitém čínském trhu.

Nově navázené parrnerství prý pravděpodobně nebude mít reálný vliv na zisk v aktuálním fiskálním roce ani u jedné ze společností.

Nejedná se o první partnerství EMC s výrobcem počítačů. Deset let EMC spolupracovala se společností Dell. Ta však po řadě akvizic, kterými rozšířila své portfolio právě o úložná řešení, vloni spolupráci ukončila.

Zdroj: Lenovo, EMC, ChannelWorld
Úvodní foto: EMC, Lenovo

Komentáře