Sony představilo top byznysový notebook, servis do druhého dne zajistí Kapsch

Sony na tiskové konferenci odhalilo nový model nejvyšší řady notebooků Vaio Z i spíše spotřební řady SE. Ve spolupráci se společností Kapsch nabídne opravy do druhého kalendářního dne.

Sony představilo top byznysový notebook, servis do druhého dne zajistí KapschNový model Sony Vaio Z21 s dockovací stanicí. Ukázka napojení tří monitorů na Sony Vaio Z21.

Tomáš Hrzán, Vaio trade marketing manager ve společnosti Sony, a Vlastimil Karabina. operation director společnosti KapschTomáš Hrzán, Vaio trade marketing manager, představil nové Vaio Z21 jako notebook, ve kterém Sony podle jeho slov shrnulo všechny úspěšné faktory z předchozích modelů za více než deset let.

Nový model Z je dodáván s dockovací stanicí, která rozšiřuje jeho výkon a využití v kanceláři, přičemž samostatně má Z21 sloužit jako vysoce mobilní notebook.

Sony pro Z21 použilo tzv. hexashell design, který schovává panty víka. Tělo je vyrobeno z karbonu, okolí klávesnice pak z hliníku. Včetně baterie „Zko“ váží 1,18 kg a na výšku měří 16,65 mm. Notebook je vybaven Sony Premium Displayem s rozlišením 1600x900px, 256 GB SSD diskem v RAID 0 a pohání jej procesor Intel Core i7. Konektivitu zajišťují moduly pro 3G, WLan a Bluetooth.

Dockovací stanice Power Media Dock obsahuje grafickou kartu AMD Radeon HD 6650M s 1GB VRAM, DVD mechaniku, dva USB 2.0 a jeden USB 3.0 port, LAN, Mini D-sub a HDMI výstup (k notebooku tak lze připojit až tři displeje).

Manažerský notebook Sony Vaio Z21Na Vaio běží Windows 7 Professional a nabootovat by podle Sony měly do 25 sekund. Na baterii Z21 vydrží pracovat kolem 7 hodin, s dodatečnou baterií pak až 14 hodin. Nabídnout jej můžete především top managementu od poloviny října za doporučenou koncovou cenu 69 990 Kč s DPH.

Modelová řada SE nabídne výkon prezentovaný grafickou kartou AMD Radeon s 1GB VRAM a procesorem Intel Core i5. Důraz je i přes 15,5“ displej kladen na mobilitu – řada SE váží 1,96 kg a tloušťka šasi dosahuje 25 mm. Tělo je vyrobeno z magnezia, okolí klávesnice pak z hliníku.

S přídavnou baterií vydrží notebook fungovat až 13 hodin bez nabíjení. 15 palcová úhlopříčka nabídne Full HD rozlišení a umožnila notebook vybavit numerickou klávesnicí. Stejně jako Z má SE podsvícenou klávesnici se senzorem pro intenzitu. Cena SE činí na 25 990 Kč s DPH.

Kapsch dodá servis do druhého dne

Vlastimil Karabina, operations director společnosti Kapsch, která zajišťuje záruční i pozáruční opravy Vaio už od roku 2003, na tiskové konferenci oznámil rozšíření služeb o dva balíčky Next Day on-site servisu (dále ND).

Servis Kapsch zajistí vyškoleným technikem během druhého kalendářního dne (vč. víkendu) od nahlášení. Balíčky platí na celém území České republiky.

V prodeji budou dva balíčky:

  • ND na 1 rok - VNDS1Y (první rok od data zakoupení notebook nebo extra rok získaný zakoupením prodloužené záruky Vaio VPW1) za 1 999 Kč s DPH.
  • ND na 2 roky - VNDS2Y (pokrývající první dva roky od data zakoupení notebooku) za 2 999 Kč s DPH.

Balíčky záruku nerozšiřují, ale mění tzv. carry-in na on-site v místě, kde se dohodnou se zákazníkem.

Jak servisní balíčky fungují?

Zákazníkům ND servis můžete nabídnout jako papírový voucher s plastovou kartou, která obsahuje unikátní registrační kód. Ten musí zákazník do 30 dní od zakoupení voucheru zaregistrovat u společnosti Kapsch, v opačném případě nárok na ND servis propadá.

Taiju Ishikawa, generální manažer společnosti Sony pro ČR, a Vlastimil Karabina, operations director společnosti Kapsch přestříhávají pásku servisního balíčkuJedná se plně o produkt společnosti Kapsch, takže zákazník vždy komunikuje s helpdeskem servisní společnosti telefonicky (+420 296 760 412) či e-mailem nextday_sony@kapsch.net.

Pokud se bude jednat o záruční závadu, zákazník daný zákrok neplatí, pokud se jedná o nezáruční závadu, bude zákazníkům účtován čas technika a náhradní díly vyměněné počas opravy dle platného ceníku v danou dobu. Náklady na výjezd pokrývá již zakoupená služba ND.

ND servisní balíčky můžete zakoupit u IT distributorů prodávajících Vaio, tedy AT Computers, eD system Czech a SWS nejpozději od října 2011. Seznam modelových řad, na které se servisní balíčky vztahují, naleznete na webu Sony.

K již zakoupeným modelům Vaio je možné dodatečně pořídit balíček s tím, že bude platný pouze do doby ukončení prvního roku (VNDS1Y) nebo druhého roku (VNDS2Y).

Zdroj: ChannelWorld, Sony
Galerie
Komentáře