SodatSW: Firmy chrání data primárně v noteboocích

Podle zkušenosti společnosti SodatSW firmy stále častěji chrání data v noteboocích. Ochranu dat v dalších typech zařízení včetně těch přenosných ale přesouvají na druhou kolej.SODATSW: Firmy chrání data primárně v noteboocíchV oblasti zabezpečení techniky a šifrování dat se firmy nejčastěji zaměřuji primárně na přenosné počítače. Další přenosná zařízení včetně flash disků jsou až na druhé koleji spolu s počítači stolními. Vyplývá to ze zprávy společnosti SodatSW, který se specializuje na šifrování dat.

Firma vychází ze zkušeností se svými vlastními klienty v loňském roce. Primárně na ochranu přenosných počítačů se prý loni zaměřovalo 83 procent z nich. „Na firemních noteboocích jsou uloženy zhruba tři čtvrtiny všech citlivých dat organizace. Drtivá většina našich zákazníků proto chrání šifrováním primárně firemní notebooky,“ uvedl ve zprávě pro média Martin Hanzal, výkonný ředitel společnosti SodatSW.

Podle něj každoročně roste počet klientů, kteří chtějí zabezpečit své pracovní notebooky. „Dobře si totiž uvědomují, že s jejich využíváním mimo kancelář se pojí největší riziko ztráty citlivých dat,“ glosuje v tiskové zprávě Martin Hanzal.

Podle loňských údajů Českého statistického úřadu umožňovalo svým zaměstnancům využít princip home office bezmála 75 % podniků z odvětví komunikačních a informačních technologií. Při používání notebooků mimo kancelář logicky rostou rizika jako je přístup nepovolané osoby nebo ztráta či odcizení zařízení.

Ochranu však potřebují a při stále rostoucí mobilitě budou ještě více potřebovat přenosná paměťová média v čele s flash disky, chytrá elektronika typu tabletů a mobilů a další technologie, které přivane vývoj v následujících letech. To je stále velká příležitost pro nabídku dodavatelů bezpečnostních řešení a tvůrce bezpečnostní politiky pro firmy.

Společnost SodatSW vypracovala orientační porovnání rizik ztráty dat u jednotlivých typů zařízení, které pro zajímavost níže přikládáme:

Porovnání rizik ztráty dat

Zdroj: SodatSW
Zdroj foto:  SodatSWKomentáře