Sharp hledá investory mezi Intelem a dalšími

Japonský výrobce LCD a televizorů zřejmě hledá investory, kteří by mu pomohli s problémy s peněžními toky. Adepty jsou Intel nebo Qualcomm.

Sharp hledá investory mezi Intelem a dalšímiSharp hledá investory mezi Intelem a dalšímiDen poté, co zpravodajská agentura Kyodo News informovala, že je Sharp v závěrečných jednáních s Intelem ohledně investice ve výši 500 milionů dolarů, japonský výrobce oznámil, že rozhodnutí ještě nepadlo.

Kyodo News dále podalo informaci, že Sharp vyjednává o investici se společností Qualcomm, americkým výrobcem čipů a komponent pro mobilní zařízení.

Původně Sharp odmítal, že by vůbec nějaká jednání vedl. Ve středu však společnost po zprávě Kyodo News uvedla: „Tohle není něco, co bychom oficiálně oznámili, a v této věci nedošlo k žádnému rozhodnutí.

Intel odmítl jakkoliv potenciální dohodu komentovat. „Je to čistá spekulace, nepodáváme komentáře k fámám,“ uvedl Chuck Mulloy, tiskový mluvčí Intelu ve Spojených státech.

Analytici tvrdí, že by dohoda dávala smysl. Sharp, který se po loňské ztrátě 5,6 miliardy dolarů těžce potýká se svou likviditou a prochází restrukturalizací, potřebuje finančně silného partnera, který by mu pomohl zajistit budoucí byznys v oblasti displejů.

Intel přitom hledá cesty, jak expandovat mezi spotřebiteli a donutit je nahradit tradiční PC a notebooky novými tablety a dalšími zařízeními.

Intel by mohl zkombinovat své procesory s LCD a zobrazovací technologií Sharpu, které jsou velmi integrované v mediálních tabletech a tablet PC,“ Uvedl Hiroyuki Shimizu, analytik Gartneru v Japonsku.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře