Seznamte se, Lenovo ThinkSystem SR650

Představujeme vám rackový server Lenovo ThinkSystem SR650 vybavený nejnovějšími procesory řady Intel Core Scalable, až 3TB operační pamětí a flexibilitou při výběru úložišť, který najde uplatnění všude, kde je zapotřebí silný výpočetní výkon.

Seznamte se, Lenovo ThinkSystem SR650Model Lenovo ThinkSystem SR650 představuje flexibilní dvousocketový 2U rackový server, který najde uplatnění všude, kde je zapotřebí silný výpočetní výkon. Podle výrobce si poradí se širokým spektrem úloh, od databází nebo virtualizace až po analytiku a business intelligence.

 

Škálovatelný výkon díky novým procesorům Intel Xeon

Lenovo uvádí, že ThinkSystem SR650 díky své spolehlivosti, flexibilitě a širokým možnostem nastavení představuje – mimo jiného – ideální platformu pro hyperkonvergovanou infrastrukturu, softwarově definovaná úložiště nebo virtualizovaná prostředí.

Srdcem serveru se mohou stát až dva procesory z rodiny Intel Xeon Scalable, které nabízejí až 28 jader o taktu 3,6 GHz a disponují pokročilými vlastnostmi včetně optimalizace pro konkrétní typy výpočetních úloh nebo technologií pro posílení výkonu při náročných scénářích.

Procesory se mohou v případě potřeby opřít až o 3TB operační paměť typu TruDDR4 a výpočetní výkon serveru lze navíc zvýšit přidání až dvou samostatných grafických karet. Redundantní titanové nebo platinové zdroje nabízejí až 96% účinnost, která snižuje náklady na energii a chlazení.

Flexibilita úložiště díky konceptu AnyBay

Pokud jde o úložiště, ThinkSystem SR650 disponuje prostorem pro 24 disků 2,5“ formátu nebo 14 disků 3,5“ formátu. Uživatelé si mohou zvolit ze široké škály konfigurací s HDD nebo SSD využívajícími sběrnice SAS, SATA nebo PCIe NVMe.

O flexibilitu při konfiguraci úložiště se stará koncept AnyBay, který umožňuje instalaci disků se sběrnicemi SAS, SATA a NVMe PCIe do libovolné šachty na serveru. O rychlost klíčových disků se zase postarají čtyři NVMe porty s přímým napojením na základní desku.

Pokud jde o možnosti správy, ThinkSystem SR650 nabízí plnou podporu řešení Lenovo XClarity Administrator, Lenovo XClarity Provisioning Manager a Lenovo XClarity Controller pro komplexní řízení celého systému a jeho snadné nasazení, integraci a obsluhu.

Z hlediska údržby pak mohou správci uvítat možnost výměny disků, zdrojů a ventilátorů za chodu, stejně jako možnost odstranění vnějšího krytu bez použití nástrojů, což usnadňuje přístup k interním komponentům, jako jsou procesory nebo paměti.

Ačkoliv byl ThinkSystem SR650 navržený především s ohledem na výkon, vybrané konfigurace splňují standard ASHRAE A4 a umožňují tak uživatelům udržet náklady na energii v přijatelných mezích. Volitelné řešení Lenovo XClarity Energy Manager navíc pomáhá snížit náklady na chlazení.


A protože jeden obraz vydá za tisíc slov, nechte si server ThinkSystem SR650 na závěr představit odborníky z Lenova
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře