Seznamte se, Lenovo ThinkSystem SR630

Představujeme vám rackový server Lenovo ThinkSystem SR630 vybavený nejnovějšími procesory řady Intel Core Scalable, až 3TB operační pamětí a flexibilitou při výběru úložišť, který najde uplatnění například jako platforma pro hyperkonvergovanou infrastrukturu nebo softwarově definované úložiště.

Seznamte se, Lenovo ThinkSystem SR630Lenovo + Intel

Model Lenovo ThinkSystem SR630 představuje dvousocketový rackový server štíhlého formátu 1U, který podle výrobce najde uplatnění v organizacích, které od své infrastruktury vyžadují spolehlivost, široké možnosti správy a zabezpečení.

Procesory Intel Xeon Scalable a 3 TB RAM

Lenovo uvádí, že navrhlo server SR630 tak, aby si poradil se širokým spektrem úloh včetně databází, virtualizace, cloud computingu, podnikových aplikací, e-mailu, správy systémů, streamování médií a mnoha dalších.

ThinkSystem SR630 se opírá o výkon až dvou procesorů z rodiny Intel Xeon Scalable nabízejících až 28 jader a řadu vestavěných funkcí včetně technologie Turbo Boost pro posílení výkonu nebo Intel Virtualization, která umožňuje efektivnější provoz ve virtualizovaných prostředích.

Procesory doplňuje operační paměť typu TruDDR4, která může při využití obou socketů dosáhnout maximální kapacity 3 TB. Takto vybavený server podle výrobce poslouží i jako platforma pro hyperkonvergovanou infrastrukturu nebo softwarově definované úložiště.

Široké možnosti správy a snadná údržba

Pokud jde o úložiště, ThinkSystem SR630 disponuje prostorem pro 12 disků 2,5“ formátu nebo 4 disky 3,5“ formátu. Uživatelé si mohou zvolit ze široké škály konfigurací s HDD nebo SSD využívajícími sběrnice SAS, SATA nebo PCIe NVMe.

O flexibilitu při konfiguraci úložiště se stará koncept AnyBay, který umožňuje instalaci disků se sběrnicemi SAS, SATA a NVMe PCIe do libovolné šachty. O rychlost klíčových disků se zase postarají čtyři NVMe porty s přímým napojením na základní desku.

Ačkoliv byl ThinkSystem SR630 navržený především s ohledem na výkon, vybrané konfigurace splňují standard ASHRAE A4 a pomáhají uživatelům snižovat náklady na energii. Volitelné řešení Lenovo XClarity Energy Manager navíc pomáhá snížit náklady na chlazení.

Pokud jde o možnosti správy, server nabídne plnou podporu řešení Lenovo XClarity Administrator, XClarity Provisioning  Manager a XClarity Controller pro komplexní řízení celého systému a jeho snadné nasazení, integraci a obsluhu.

Z hlediska údržby pak mohou správci uvítat možnost výměny disků, zdrojů a ventilátorů za chodu, stejně jako možnost odstranění vnějšího krytu bez použití nástrojů, což usnadňuje přístup k interním komponentům, jako jsou procesory nebo paměti.


A protože jeden obraz vydá za tisíc slov, nechte si server ThinkSystem SR630 na závěr představit odborníky z Lenova
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře