Seznamte se, Lenovo ThinkSystem DE

Představujeme vám řadu hybridních úložišť Lenovo ThinkSystem DE, která zahrnuje dva škálovatelné modely určené potřebám podnikových zákazníků od malých firem až po ty největší. Mezi hlavní přednosti této řady patří vysoká dostupnost dat, jednoduchá správa a velmi flexibilní škálovatelnost.

Seznamte se, Lenovo ThinkSystem DEŘada Lenovo ThinkSystem DE představuje dvoučlennou rodinu cenově dostupných hybridních úložišť pro podnikové uživatele, kteří od svých systémů vyžadují jednoduchou správu, vysokou dostupnost dat a širokou konektivitu. Seznamte se s jejími členy.

ThinkSystem DE2000H

Lenovo ThinkSystem DE2000H

Základní model řady ThinkSystem DE představuje hybridní úložiště rackového formátu 2U a podle výrobce je ideální volbou pro malé kanceláře nebo vzdálené pobočky větších firem. Do jeho repertoáru spadá celá řada náročných aplikací včetně videodohledu nebo analýzy velkých dat.

Samotný ThinkSystem DE2000H nabízí prostor pro 24 disků formátu 2,5“ nebo 12 větších disků formátu 3,5“. V případě potřeby lze jejich počet zvýšit pomocí rozšiřovacích jednotek DE120S 2U12 nebo DE240S 2U24 až na 96 disků a celkovou kapacitu 1,47 PB.

Model nabízí velmi flexibilní možnosti osazení disky. Uživatel si může ze dvou uspořádání podle formátu a nasadit SSD a HDD s optimalizací pro výkon nebo kapacitu. Všechny disky bez ohledu na formát a kapacitu lze samozřemě měnit za provozu.

ThinkSystem DE2000H nabízí propustnost 3 Gb/s při sekvenčním čtení a 0,9 Gb/s při sekvenčním zápisu a je vybaven dvojicí ovládacích jednotek s 8GB cache s uspořádáním dual active-active, jež zaručuje nepřerušený provoz v případě výpadku jedné z nich.

Dostupnost dále podporuje přítomnost redundantních hardwarových komponentů včetně zmíněných ovládacích jednotek, zdrojů nebo chlazení. Úložiště v neposlední řadě podporuje duální rozhraní SAS u disků s automatickou detekcí selhání.

ThinkSystem DE4000H

Lenovo ThinkSystem DE4000H

Vyšší model z řady ThinkSystem DE si podle Lenova poradí i s potřebami velkých firem a podobně jako jeho menší sourozenec si poradí s velmi širokou paletou aplikací od zálohování a obnovu dat až po pokročilá analytická řešení.

ThinkSystem DE4000H je k dispozici ve dvou provedeních. Menší varianta s rackovým formátem 2U nabídne totožné uspořádání disků jako model DE2000H (24 x 2,5“ nebo 12 x 3,5“), zatímco větší varianta formátu 4U nabídne osazení 60 x 2,5“.

Velikost diskového pole lze i v případě tohoto modelu škálovat. Pomocí rozšiřovacích jednotek DE120S, DE240S nebo DE600S může mít koncový uživatel k dispozici až na 192 pozic s celkovou kapacitou 2,3 PB a propustností 9,2 Gb/s, resp. 2,7 Gb/s při sekvenčním čtení a zápisu.

Model ThinkSystem DE4000H nabízí totožné ovládací jednotky jako DE2000H a tytéž vlastnosti zaručující vysokou dostupnost dat a snadnou správu včetně možnosti výměny disků za provozu a přítomnosti redundantních komponentů.

Úložiště Lenovo ThinkSystem DE a DM v kostce
Úvodní foto: LE

Komentáře