Seriál: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější? (2.díl)

Znáte jednotlivé řady notebooků ThinkPad a dokážete svým zákazníkům poradit s výběrem správného pracovního stroje? Druhý díl seriálu „Jak na prodej notebooků ThinkPad“ se věnuje modelovým řadám ThinkPad, jejich klíčovým vlastnostem a funkcím, které mohou svým uživatelům nabídnout. (PR článek)

Seriál: Který ThinkPad je pro vaše zákazníky nejvhodnější? (2.díl)Řada T – legendární pracovní notebook

Lenovo ThinkPad T440sVlajkovou lodí klasických pracovních notebooků ThinkPad je řada T, která prošla více než dvacetiletým vývojem. Uživatelům nabízí konstrukci, která kombinuje hořčíkovou kostru a vyztužené plasty, klávesnici s ergonomicky tvarovanými klávesami, špičkové zabezpečení a design navržený pro pohodlnou práci.

Zároveň se vyznačuje svou legendární spolehlivostí a odolností, kterou uživatelé ocení především ve velmi náročných pracovních podmínkách. K nejžhavějším novinkám z této řady patří 14palcový ThinkPad T440p a 15palcový ThinkPad T540p.

Řada X – obchodní cestující

Lenovo ThinkPad X1 CarbonNotebooky řady X jsou speciálně navržené pro časté přenášení. Vedle odolné a lehké konstrukce se mohou pochlubit vysokou výdrží baterie, pohodlnou klávesnicí, pokročilými zabezpečovacími prvky a kvalitními displeji určenými pro práci venku.

Notebooky z této řady jsou pravou volbou pro uživatele, kteří chtějí svůj čas strávený na cestách smysluplně využít, a kteří proto hledají odolný a lehký notebook s plnohodnotným výkonem. Atraktivním modelem je Ultrabook ThinkPad X1 Carbon, který má tělo vyztužené karbonovými vlákny a přitom je lehký jako pírko.

Řada L – základní pracovní notebook

Lenovo ThinkPad L440Základní řadou mezi notebooky ThinkPad je řada L, která se představuje v jednodušším, přesto tradičně spolehlivém provedení při zachování vlastností typických pro notebooky ThinkPad. Tyto notebooky uvítají zejména podnikatelé a živnostníci, kteří dbají na maximální užitek při minimálních nákladech.

Vhodné jsou také jako pracovní stroje do kanceláře pro malé a střední podniky. K novým modelům patří například ThinkPad L440 a L540, které poskytují výkon pracovních notebooků za velmi přijatelnou cenu. Řada L je navíc mezi ThinkPad tou nejekologičtější.

Řada W – nekompromisní výkon na cesty

Lenovo ThinkPad W540Řada W čítá mobilní pracovní stanice s designem a konstrukcí klasické řady T, ovšem s nekompromisním výkonem a výbavou, která přesahuje notebookový standard. Tyto notebooky jsou přímo navržené pro grafiky, konstruktéry, designéry nebo filmové tvůrce.

ThinkPad řady W jsou k dispozici výhradně v 15palcovém provedení, jako například ThinkPad W540, a představují tak jedny z nejmenších a nejvýkonnějších mobilních pracovních stanic na trhu.

Řada E – práce i zábava se stylem

Lenovo ThinkPad E440Cenově dostupné notebooky řady E představují ideální zařízení jak pro živnostníky, tak pro studenty. A to vzhledem ke svému zaměření jak na práci, tak i na zábavu díky multimediální výbavě. Dostupné jsou v různých barevných provedeních a v různých velikostech od 11palcových až po 15palcové stroje.

Novinky z této řady, ThinkPad E440 a E540, jsou mimo jiné vybavené technologií OneLink, která zprostředkovává připojení dokovací stanice ThinkPad OneLink za pomoci jediného kabelu. Kromě napájení umožňuje připojení videa přes HDMI, driver-free video, USB 3.0, Gigabit Ethernet a audio.

Řada S – stylové pracovní notebooky

Lenovo ThinkPad S440Notebooky řady S zaujmou každého, kdo svůj notebook využívá nejen pro práci, ale také jako stylový doplněk. Upoutají svým luxusním vzhledem, tenkým provedením, kovovou konstrukcí a povrchem příjemným na dotek.

Mezi nové modely se řadí například ThinkPad S440 a S540, které díky zkoseným hranám působí dojmem, jako by se vznášely nad deskou stolu. Navíc jsou, stejně jako modely ThinkPad E440 a E540, vybaveny dokovacím konektorem OneLink.

Vícerežimová zařízení ThinkPad

Lenovo ThinkPad YogaK zajímavým zařízením na trhu určitě patří konvertibilní notebooky a Ultrabooky. Z byznysových modelů ThinkPad stojí za zmínku například ThinkPad Yoga nebo ThinkPad Helix.

Ultrabook ThinkPad Yoga si propůjčuje čtyřežimový design oblíbeného modelu IdeaPad Yoga. Díky displeji, který lze překlopit až o 360°, ho tak lze využívat jako je notebook, stan, stojan a tablet.

ThinkPad Helix vyniká jedinečným „Rip pand Flip“ displejem, který lze od základny zcela oddělit a získat tak 11,6palcový plnohodnotný tablet.

Zdroj: Lenovo


1. díl: V čem tkví kouzlo notebooků ThinkPad

3. díl: Nadstandardní výbava vytvořila z notebooků ThinkPad legendu
Úvodní foto: Lenovo

Komentáře