Segment pevných disků se do konce roku 2012 plně neobnoví, říká viceprezident Hitachi

Viceprezident Hitachi Global Storage Technologies, Brendan Collins se vyjadřuje k aktuálnímu stavu trhu pevných disků včetně dalšího výhledu.

Segment pevných disků se do konce roku 2012 plně neobnoví, říká viceprezident HitachiSegment pevných disků se do konce roku 2012 plně neobnoví, říká viceprezident HitachiCelosvětovému trhu s pevnými disky bude trvat ještě rok, než se kompletně zotaví z následků thajských povodní. Tudíž nebude podle Brendana Collinse, viceprezidenta Hitachi Global Storage Technologies, možné obnovit standardní dodávky do konce letošního roku.

Hitachi se po povodních usilovně snaží obnovit svůj provoz v Thajsku. Jeho výrobní kapacita by měla být obnovena koncem února, jenže vzhledem k nedostatku souvisejících komponent, se celkové zásoby vyčerpají koncem prvního čtvrtletí, naznačil Collins.

Zaměstnanci továren Hitachi také nedávno vyhlásili stávku. Brendan Collins však uvedl, že měla jen nepatrný vliv na provoz, jenž se již vrátil do normálu. Na druhou stranu rostoucí mzdové náklady v Číně nedostatek pracovní síly ovlivní řadu hráčů na čínském trhu.

Strategické kontrakty pro odběratele?

Podle nedávných zvěstí Seagate vyžaduje od hlavních odběratelů, aby podepsali jednoroční kontrakt, čímž by přebral část podílu společnosti Western Digital. Collins uvedl, že Hitachi GST, které bude brzy akvírováno společností Western Digital, neplánuje vyžadovat podepsání odběratelských smluv od svých klientů.

Ceny pevných disků v prodejním kanále v posledních měsících vzrostly o více než 50 %, ale s rostoucí dostupností výrobní kapacity by měly začít klesat.

Zdroj: DigiTimes
Úvodní foto: © Shawn Hempel - Fotolia.com

Komentáře