Segate dokončil akvizici HDD divize Samsungu

Antimonopolní autority v Austrálii, Číně a Evropské komisi odsouhlasily odkoupení divize pevných disků Samsung společností Seagate. Ta akvizici následně dokončila. Jaká je situace na trhu?Segate dokončil akvizici HDD divize SamsunguSeagate oznámil v dubnu 2011, že se chystá akvírovat obchodní jednotku pevných disků společnosti Samsung Electronics za 1,4 miliardy dolarů.

V rámci podmínek kontraktu Seagate získal například produktovou řadu disků Samsung M8 s vysokou kapacitou, 2,5palcové disky, a další aktiva, infrastrukturu a zaměstnance.

Mezi zaměstnanci, kteří se připojí k Seagatu, jsou také senior manažeři a inženýři z jihokorejské pobočky, která vyvíjí produkty pro malý form-factor, tedy mobilní oblast.

V roce 2010 dodal Seagate a Samsung dohromady na trh 261,2 milionu pevných disků, což představuje 40 % trhu. Uvedl to analytik IHS iSuppli Fang Zhang. Western Digital a Hitachi Global Storage Technologies budou nadále na první pozici s 50 % podílem. Tržní podíly se však pravděpodobně v tomto a příštím čtvrtletí výrazně změní vlivem povodní v Thajsku, které zatopily továrny společnosti Western-Digital a zasáhly také dodavatele Seagatu.

Předpokládané ztráty WD by v krátkém horizontu mohly být pozitivní zprávou pro Seagate, který by posílil svou pozici.

Značka Samsung na discích zůstane ještě rok

Seagate uvedl, že pro některé produkty zachová značku Samsung po 12 měsíců. Slíbil také, že bude udržovat či vytvoří nové jednotky, jak pro prodej, tak pro vývoj.

Na základě smlouvy uzavřené v dubnu bude Seagate dodávat disky do počítačů, notebooků a spotřební elektroniky Samsung, a stejně tak Samsung dodá polovodičové součástky do podnikových SSD disků a hybridních disků Seagatu.

Western Digital oznámil akvizici Hitachi Global Storage Technologies za 4,3 miliardy dolarů v březnu. Akvizice by měla být dokončena v březnu příštího roku.

Oba konkurenti navíc oznámili, že snižují záruční dobu některých disků z pěti let na tři až 1 rok.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře