Seagate doposud neopravil problém s disky Momentus XT

Společnost Seagate zaznamenala technické problémy s hybridními disky Momentus XT. Doposud nemá uspokojivé řešení. Jak se problém projevuje?Seagate stále řeší problém s disky Momentus XTU hybridních disků Seagate Momentus XT, které kombinují SSD disk s klasickým pevným diskem, zaznamenali uživatelé chybu, která způsobovala zastavování a pípání disku. Chybu způsobuje tzv. Advanced Power Management, který kvůli šetření energie a životnosti automaticky snižuje otáčky pevného disku a předává funkci čtení integrovanému a rychlejšímu SSD disku.

V posledním oznámení Seagate uvádí, že pouze nepatrný počet uživatelů MacBooku Pro, kteří instalovali tento disk jako upgrade, měli problém s výkyvy výkonu, pípáním a otáčkami disku. Majitelé PC nesouhlasí.

Update firmwaru nepomáhá

Seagate nedávno vydal update firmwaru, SD24, u kterého uvedl, že by měl také řešit méně závažné problémy při užívání disku XT v počítačích s operačním systémem Windows. Technická podpora výrobce však stále řeší problémy s modrou obrazovkou (BSOD) a poklesem výkonu u uživatelů, kteří tento update instalovali jak v počítačích s Windows, tak v počítačích Apple.

Ačkoliv výrobce tvrdí, že je zasažen pouze malý počet uživatelů, fórum podpory se plní vlákny s problémy majitelů disku.

Seagate představil inovovaný koncept XT, který využívá 4GB flash paměti pro zvýšení rychlosti pevného disku se 7200 rpm, loni v květnu a od té doby slavil v prodeji úspěch. Smyslem kombinace je zrychlení bootování a celkového výkonu aplikací. V benchmarkovém testu Computerworldu XT předčil nejrychlejší pevné disky na trhu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře