Seagate a Western Digital zkracují dobu záruky na disky

Výrobci pevných disků Seagate a Western Digital snižují dobu záruky u některých disků z pěti let až na jeden. Cílem je získání prostředků na vývoj produktů.

Seagate a Western Digital zkracují dobu záruky na diskySeagate a Western Digital zkracují dobu záruky na diskySeagate snižuje záruky na vybraných discích od 31. 12. 2011. Western Digital bude následovat 2. 1. 2012. Na všechny disky dodané před těmito daty se bude vztahovat původní záruka.

Snížení doby záruky, na kterou jako první upozornil The Register, znamená, že některé z nejpopulárnějších disků pro desktopy a noteboky značek Seagate a WD již neponesou tří nebo pětiletou záruku.

Seagate odpověděl americkému Computerworldu v e-mailu, že snižuje dobu záruky, „aby byl více v souladu se s ostatní spotřební elektronikou a technologických odvětvím.“

Seagate v podstatě přesměruje finance uspořené na záruce do vývoje. „Srovnáním se standardy v odvětví se Seagate může dále zaměřit na investice do inovace technologií a unikátních produktových funkcí, které přináší hodnotu pro zákazníky,“ uvedl výrobce.

Snížení záruky se nevztahuje na disky pro kritické aplikace, jako je řada Cheetah nebo externí disky. Snížení z pěti na tři roky nastává např. pro řadu Constellation nebo Momentus XT.

Vybrané disky jen s jednoletou zárukou

Radikální by mělo být snížení záruky ze pěti let na jeden (u koncových spotřebitelů v ČR pravděpodobně na 2 dle zákona) u disků Barracuda a Barracuda Green a Momentus.

Western Digital neuvedl důvod snížení záruční doby, vyloučil souvislosti s povodněmi v Thajsku. Zkracuje ji ze tří let na dva u řad Caviar Blue, Caviar Green a Scorio Blue.

Pětiletá záruka zůstává u disků WD Caviar Black, Scorpio Black a VelociRaptor. Očekává se také, že WD začne nabízet možnost placeného rozšíření záruky.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © suwanb - Fotolia.com

Komentáře