SBIC: Pět strategií pro nasazení mobilních zařízení ve firmách

19 odborníků na zabezpečení z celého světa nabízí strategické rady, jak uchopit podnikatelské příležitosti v oblasti mobilních zařízení.

SBIC: Pět strategií pro nasazení mobilních zařízení ve firmáchSBIC: Pět strategií pro nasazení mobilních technologií ve firmáchRSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, vydala novou výzkumnou zprávu rady Security for Business Innovation Council (SBIC) zaměřenou na nárůst využívání spotřebitelských mobilních zařízení v podnicích.

Přináší postřehy lídrů v oboru zabezpečení k tomu, jak spravovat firemní rizika spojená s mobilitou a zároveň maximálně využít obchodních příležitostí.

Firmy začínají čelit stále větším rizikům spojeným s ukládáním podnikových dat do spotřebitelských zařízení a jejich připojováním do firemních sítí.

Rada ve zprávě publikované společností EMC představuje pět strategií, jak rizikům čelit:

 1. Implementujte řízení mobilní strategie – Organizace by měly angažovat týmy tvořené zástupci různých oddělení, které stanoví jasná základní pravidla. Každý mobilní projekt by měl začít určením obchodních cílů, včetně očekávané úspory nákladů nebo získaných příjmů, a stanovením úrovně rizika, kterou je organizace ochotna při dosahování těchto cílů akceptovat.
 2. Vytvořte akční plán pro nejbližší období – Technologie pro mobilní zabezpečení se rychle vyvíjejí a v mnoha případech nejsou dostatečně zralé na to, aby do nich organizace mohly investovat s dlouhodobým výhledem. Rada SBIC proto uvádí několik opatření, která řeší mezery v zabezpečení, a klíčové kroky, které je vhodné podniknout v nejbližších 12 až 18 měsících.
 3. Vybudujte základní kompetence v zabezpečení mobilních aplikací – Znalosti principů návrhu mobilních aplikací s ohledem na ochranu firemních dat je podle rady naprosto klíčová. Řada týmů specializovaných na zabezpečení informací však nedisponuje potřebnou úrovní zkušeností. Rada SBIC zdůrazňuje, že nejde jen o posílení zabezpečení, ale také u důkladné zvážení funkcí a architektury celé aplikace. Ve zprávě nabízí kritéria pro návrh.
 4. Integrujte mobilitu do vaší dlouhodobé vize – Dlouhodobé plánování v oblasti řízení rizik ovlivňují četné trendy. Organizace musejí svůj přístup k zabezpečení inovovat tak, aby zahrnoval přizpůsobivé ověřování na základě rizik, segmentaci sítě, bezpečnostní prvky orientované na data a brány umístěné v cloudu.
 5. Posilujte praktické znalosti mobilních technologií – Týmy podnikového zabezpečení by měly prohlubovat a průběžně obnovovat své znalosti mobilního ekosystému.


Celá zpráva je k dispozici ke stažení
zde.


  O radě SBIC

  Rada Security for Business Innovation Council je skupina bezpečnostních lídrů, kteří usilují o rozvoj informační bezpečnosti tím, že se dělí o své zkušenosti a postřehy.

  Patří mezi ně firmy ABN Amro, ADP, Airtel, AstraZeneca, Coca-Cola, eBay, EMC, FedEx, Intel, HDFC Bank, HSBC Holdings, Johnson & Johnson, JPMorgan Chase, Nokia, Northrop Grumman, SAP AG, Telus,T-Mobile USA a Walmart.

  Zdroj: EMC
  Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

  Komentáře