Samsung představil nové řady notebooků

Na tiskovém setkání Samsung představil nové řady notebooků Q, QX, R a SF. Pro koho jsou jednotlivé modely určeny a čím zákazníky zaujmou?Samsung notebookySamsung představil nové portfolio noteboooku a netbooků s cenami do 25 tis. Kč. Řady notebooků Q, QX, R a SF běží na operačním systému Windows 7 Home Premium. Modely řady Q a QX disponují např. funkcemi automatického zálohování či bluetooth 3.0.

Řada R zaměřená multimediálně nabízí také tzv. All share, který umožňuje sdílet obsah mezi různými zařízeními Samsung, a dále mód Super silence pro tichý chod PC.

Řada Q a QX - určeno na cesty

Samsung Q530

Q330 má kompaktní rozměry (tloušťka 26,4 mm, váha 1,97 kg) a lze jej ovládat také přes dotykovou 13,3“ HD LED obrazovkou. Větší (15,6“) a těžší (2,39 kg) model Q530 disponuje HD LED displejem, je osazen stejným procesorem Intel Core i3. Na baterii by měl 13,3“ model vydržet až 7 hodin provozu (15,6“ model 6 hodin). Zákazníkům, kteří hledají notebook na cesty, je oba můžete nabídnout za doporučenou cenu 17 999 Kč bez DPH.

QX510 má hliníkovou konstrukci a je vybaven rychlejším procesorem Intel Core i5. Oproti nižším modelům řady Q má integrovanou funkci Fast start – hybridní režim spánku, který ukládá data na disk, přičemž se dle výrobce probudí do 3 sekund. Na baterii QX510 vydrží až 7,2 hodiny v provozu a prodávat jej můžete za doporučenou cenu 24 899 Kč.

Řada R - zaměřeno na multimédia

Samsung RF510Samsung nabízí notebook R540 (15,6“ HD LED) ve více barevných variantách (hnědé a šedé odstíny) a odolných povrchových úpravách. Model disponuje výše uvedenými funkcemi AllShare pro sdílení a Super silence pro tichý chod. Zákazníkům jej můžete nabídnout za doporučenou cenu 14 999 Kč.

Jeden z nejvýkonnějších modelů Samsungu RF510 (15,6“ HD LED) pohání procesor Intel Core i5. Multimediální funkce jsou doplněny akustickým komorovým systémem SRD Premium Sound s výraznějšími basy. Samsung doporučuje pro tento prémiový model cenu 24 899 Kč.

Levnější model v této řadě RV510 (15,6“) vyvažuje slabší parametry ovladatelností v podobě numerické klávesnice. Uživatelé také ocení povrch odolný proti oškrábání a otiskům prstů. Zákazníkům tento model můžete nabídnout za doporučenou cenu 11 999 Kč.

Řada S - zaměřeno na design

Samsung SF510Model SF510 (15,6“ HD LED) je určen především pro uživatele zaměřené na design. Pohání jej procesor Intel Core i5/i3 a z výše uvedených funkcí nabízí např. Fast start. Křivky v imitaci chromu ocení spíše ženská část zákazníků, které můžete tento model nabídnout za 21 799 Kč.

Netbook N145 (10,1“ LED displej) s operačním systémem Windows 7 Starter nabízí Samsung v několika barevných variantách. Zpracování Duracase by mělo zaručit odolnost vůči nárazům a poškrábání. Na dodávanou baterii netbook vydrží až 9,7 hodiny. Výrobce doporučuje prodejní cenu 6 800 Kč.

Samsung vstoupil se svými notebooky na český a slovenský trh teprve v březnu. Plány má stále ambiciozní a pro podporu partnerů přijal aktuálně několik produktových manažerů pro segment IT, kteří budou k dispozici i pro podporu prodejních partnerů. Více se o novinkách můžete dozvědět na stránkách Samsungu.

Notebooky i netbooky dodává v České republice AT Computers a eD' system Czech. Slovenskou distribuci zajišťuje eD system Slovakia a Agem SK.

Zdroj: Samsung

AT Computers, eD system Czech


Komentáře