Samsung kupuje výrobce MRAM pamětí Grandis

Společnost Samsung Electronics oznámila akvizici firmy Grandis vyrábějící MRAM paměti, které by měly do budoucna nahradit DRAM a NAND.Samsung kupuje výrobce MRAM pamětí GrandisSamsung koupil kalifornského výrobce magnetických RAM pamětí (MRAM) – technologie známé jako STT-RAM (spin transfer torque) za blíže nespecifikovanou sumu.

Technologie firmy Grandis se má stát nástupcem dnešním DRAM a NAND pamětí, jelikož vyžaduje méně energie a dosahuje vyššího výkonu. V současné době je však příliš nákladná na masovou výrobu.

Samsung uvedl, že Grandis bude připojen pod jeho výzkum a vývoj, „který bude zaměřen na vývoj další generace pamětí, ve kterých jsou nové polovodičové materiály posuzovány z hlediska jejich dlouhodobé obchodní hodnoty.“

V loňském roce Grandis ve spolupráci s firmou Hynix Semiconductor vyrobil první 54nanometrový čip, který chce v následujících pěti letech zmenšit na 20nm.

MRAM technologie má být oproti dnešním čipům lepší v tom, že je škálována na menší velikosti obvodů. Největší hustota konvenčních MRAM dosáhla 99nm.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře