Samsung Galaxy S6 a S6 edge: Smartphony s dokonalým zabezpečením pro firemní business

Chytrá zařízení „do terénu“, která splňují vysoké nároky na výkon, výdrž a zabezpečení dat, najdete na trhu pod názvy Samsung Galaxy S6 či S6 edge, jež má jako první na světě prohnutý displej po obou stranách. (PR článek)

Samsung Galaxy S6 a S6 edge: Smartphony s dokonalým zabezpečením pro firemní businessTyto vlajkové lodě společnosti Samsung zcela mění pojetí mobilních zařízení. Své majitele si získají hned několika přednostmi, mezi které se bezesporu řadí bezdrátové nabíjení, 16Mpix zadní fotoaparát, výkonný procesor, propracovaný design z kovu a skla, ale především bezpečnostní platforma KNOX.

Oba smartphony disponují prvním 64bitovým procesorem na světě vyrobeným 14nm technologií. Společně s novým paměťovým systémem LPDDR4, flash pamětí UFS 2.0 a prvním kodekem na světě na bázi hardwaru 1440P/VP9 poskytují vyšší výkon a rychlost paměti současně s nižší spotřebou energie.

Samsung Galaxy S6Špičkový fotoaparát se světelností F1.9 a snímači s rozlišením 5 Mpix (přední) a 16 Mpix (zadní) společně s pokročilými fotografickými funkcemi poskytuje nejvyšší kvalitu i za špatných podmínek. Nová funkce Quick Launch navíc umožňuje rychlý přímý přístup k fotoaparátu z libovolné obrazovky za 0,7 sekundy* pouhým dvojitým stisknutím tlačítka Home.

Prostřednictvím plně integrované certifikované technologie bezdrátového nabíjení spolupracují smartphony Samsung Galaxy S6 a S6 edge s jakoukoliv bezdrátovou podložkou na trhu, která podporuje normy WPC a PMA. Současně vynikají superrychlým nabíjením přes kabel (1,5krát rychlejší než GALAXY S5), kdy poskytnou přibližně 4 hodiny provozu po pouhých 10 minutách nabíjení.

Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge jsou postaveny na inovované end-to-end zabezpečovací mobilní platformě Samsung KNOX, která nabízí funkce na ochranu dat před potenciálními škodlivými útoky v reálném čase. Díky tomu se už nejen majitelé smartphone, ale ani zaměstnavatelé nemusí obávat útoku hackerů, malware, či samotné krádeže mobilního zařízení. Platforma KNOX totiž zajišťuje bezpečné využívání smartphonů k pracovním i soukromým účelům bez obav o bezpečnost dat.

Platforma je zaměřena především na zařízení střední a vyšší třídy a vyvažuje schopnosti zabezpečení hardwaru, aby tak operačnímu systému a aplikacím nabídla více úrovní ochrany. Jedná se o mobilní bezpečnostní řešení přímo v zařízení, které dokáže oddělit pracovní a osobní údaje pomocí vylepšené technologie dostatečně zabezpečené i pro provoz na sítích s vládní klasifikací. Zařízení zaměstnanců tak získají nepřetržitou ochranu a IT odborníci mají k dispozici data v reálném čase o rizikových útocích prostřednictvím efektivní mobilní platformy pro správu zařízení.

Nejnovější aktualizace KNOX zahrnuje přihlášení několika kroky, generování one-time-pass a schopnosti účtování (vytvoření platební brány). Na veletrhu Mobile World Congress 2015 získal Samsung za řešení KNOX Workspace cenu „Nejlepší produkt či řešení pro zabezpečení / proti podvodným útokům“ od Asociace GSMA.

Samsung Galaxy S6 edgeHackerem někdy nemusí být „zločinec“, stačí děti, které si od rodičů telefon vypůjčí v nestřežené chvíli. Díky platformě KNOX jsou však veškerá firemní data zcela zabezpečena. Osobní aplikace jsou přístupné všem, do pracovního prostoru lze vstoupit jen po zadání hesla. IT pracovníci si tedy mohou být jisti, že firemní údaje jsou zabezpečené a dají se spravovat, zatímco zaměstnanci si mohou své zařízení bez jakýchkoli obav libovolně přizpůsobovat osobními aplikacemi a daty.

Platformu KNOX lze jednoduše integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync, díky čemuž lze řešení zabezpečení přizpůsobit tak, aby vyhovovalo potřebám firmy. Zařízení Samsung je také možné spravovat pomocí cloud MDM řešení, která využívají výhradně cloud, takže nevyžaduje žádné investice do lokálního hardwaru a softwaru. Kompletní funkce správy obsahují více než 500 podporovaných zásad IT dostupných v rámci platformy KNOX a více než 1000 rozhraní API řešení MDM. Navíc se jejich počet každý den zvyšuje.

Do pracovního prostoru platformy KNOX lze nainstalovat pouze zabezpečené a otestované aplikace. Společně s platformou se do zařízení instaluje celá kolekce aplikací připravených k okamžitému použití včetně aplikací Kontakty, Kalendář, Telefon, Prohlížeč, Fotoaparát a E-mail. Prostřednictvím služby Samsung KNOX Apps je k dispozici úplný přístup k nejnovějším mobilním nástrojům a aplikacím, kterými je možné dále zvýšit produktivitu.

Více informací naleznete na www.samsung.cz.

 

Zdroj: Samsung
Úvodní foto: Samsung

Komentáře