Samsung: Galaxy S III v březnu nečekejte

Výrobce elektroniky Samsung oznámil, že smartphone Galaxy S III nebude podle původních očekávání 22. 3. 2012 uveden na trh.Koncept Samsungu Galaxy SIIISamsung rychle smetl zvěsti, které uváděly, že nový Galaxy S III bude představen 22. 3. 2011 na akci pro média ve Francii.

Společnost potvrdila serveru The Next Web, že očekávaný nástupce modelu Galaxy S II příští měsíc rozhodně uveden nebude.

Akce pro média se naopak zaměří na současné produkty na trhu, tvrdí tiskový mluvčí Samsungu pro The Next Web. Nebudou tedy ukázány žádné z produktů, jež Samsung odhalí na Mobile World Congress, největším obchodním veletrhu zaměřeném na mobily, v Barceloně na přelomu února a března.

Ani na MWC se však zájemci o Galaxy S III nedočkají. „Nástupce smartphonu Galaxy S II bude odhalen na samostatné akci Samsungu v prvním pololetí, blíže ke komerční dostupnosti produktu,“ uvedl tiskový mluvčí.

Samsung odmítl komentovat další zprávy, které tvrdí, že nový model bude pouze 7 mm silný (S II měří 8,5 mm). Předpokládá se, že S III nabídne 4,5 nebo 4,6“ super AMOLED plus displej s rozlišením 720p, 1,8Ghz dvoujádrový procesor, 2 GB RAM a fotoaparát s rozlišením 12 Mpx.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře