Samsung dnes oficiálně zahájil prodej Galaxy Tab 10.1, menší verze je na cestě

Samsung 5. 9. 2011 oficiálně zahájil prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 u Alza.cz. V distribuční síti je již dostupný. Kdy přijdou na trh verze s větší pamětí a menší úhlopříčkou?

Samsung dnes oficiálně zahájil prodej Galaxy Tab 10.1, menší verze je na cestěSamsung GALAXY Tab 10.1V showroomu e-tailového prodejce Alza.cz v pražských Holešovicích dnes Samsung oficiálně zahájil prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 v České republice.

V současné době je dostupná pouze 16GB verze a za 14 dní by do ČR měly dorazit také 32GB a 64GB modely.

Stejně tak by se měl do dvou týdnů na českém trhu objevit Galaxy Tab 8.9, který bude disponovat menší úhlopříčkou 8,9“, ale jinak v podstatě stejnými parametry.

Jak název napovídá, Galaxy Tab 10.1 má úhlopříčku 10,1“, je vysoký 8,6 mm a vyváží 565 gramů. Pohání jej dvoujádrový procesor o frekvenci 1 GHz, paměť 1GB RAM a o výdrž se stará baterie s kapacitou 7 000 mAh. Přední fotoaparát disponuje rozlišením 2Mpx, zadní pak 3Mpx.

Na tabletu běží operační systém Android 3.1 a uživatel si může následně doinstalovat podporu Flash ve verzi 10.1.

Příslušenství, aneb další prodejní příležitost

Oba autorizovaní distributoři, společnosti Agora DMT a Setos, jej již mají na skladě. Agora navíc nabídne příslušenství, do kterého spadá např. USB adaptér se čtečkou karet, obaly vč. integrované klávesnice, dockovací klávesnice či headset. Dostupná je v podstatě celá řada příslušenství určená pro předchozí verze Galaxy Tabu. Na Slovensku zatím pro příslušenství značky Samsung nebyla autorizovaná distribuce udělena.

Teléfonica O2 navíc k tabletu přidává SIM pro datové přenosy s půlročním tarifem mobilního internetu zdarma.

Alza dnes začala 16GB  tablet prodávat za koncovou cenu 10 943 Kč ve verzi s Wi-Fi bez 3G, model s 3G pak nabízí za 13 679 Kč s DPH. 64GB verze by pak měla být cca o 4 400 Kč dražší.

Ještě menší verze na cestě, soudní zákaz však stále hrozí

Kromě 8,9" verze Galaxy Tabu se můžete na podzim připravit také na příchod menší verze tabletu Galaxy Note o úhlopříčce 5,3“ se Super AMOLED displejem s HD rozlišením, který bude vybaven stylusem.

Zatím stále však není jasné, zda nebude prodej tabletu v zemích EU zakázán, kvůli proklamovanému kopírování užitného vzoru Applu. Další soudní řízení v Německu proběhne v pátek 9. 9. 2011. Zástupci lokálního zastoupení však pro ChannelWorld uvedli, že zatím předpokládají, že by prodej v ČR neměl být ovlivněn.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře