Rozhovor: Sophos partnerům nabízí komplexní on-line tréninkový program

Thomas Thölke, obchodní ředitel Sophosu pro východní Evropu, upřesňuje změny v partnerském programu pro lokální partnery.

Rozhovor: Sophos partnerům nabízí komplexní on-line tréninkový programSpolečnost Sophos představila nový partnerský program, který nabízí resellerům produktů Sophos i Astaro nové certifikace, partnerské plány a další nové iniciativy. Partnerský program v sobě spojuje vlastnosti dřívějších partnerských programů společnosti Sophos s programem společnosti Astaro.

ChannelWorld: Plánuje se dostupnost portálu v českém jazyce a případně lokalizace marketingových materiálů?

Thomas Thölke: Portál bude pro východoevropské partnery Sophosu dostupný pouze v angličtině, překlad do češtiny se neplánuje. Marketingové materiály budou ale brzy dostupné i v češtině.

Kdo je pro partnery Sophosu a Astara teď hlavní kontaktní osobou?

Hlavní kontaktní osobou pro partnery Sophosu a Astara v České republice a na Slovensku je Urszula Druett, senior channel sales manager. Já mám na starosti prodej v celém regionu. Partneři mohou také kontaktovat dva distributory v Praze, společnosti AnnexNet a  IS4.

Kolik má Sophos v ČR a SR partnerů a kolik z nich má je certifikováno ve vyšších úrovních?

Partnerský program Sophos má v současné době kolem 50 aktivních partnerů. Většina z nich se zapojila letos po startu nového programu a má stříbrný status. Zhruba 10 procent partnerů je nyní v úrovni zlatý a platinový partner.

Znamená nový program pro současné partnery nutnost se nějak recertifikovat nebo naplnit odlišné podmínky?

Do nového partnerského programu se mohou zapojit všichni reselleři, podmínky vstupu se nemění. Jediné, co musejí udělat, je souhlasit s novou partnerskou dohodou Sophosu, pak teprve získají přístup na nový partnerský portál. Partnerům nabízíme také komplexní on-line tréninkový program, který jim pomůže rozšířit si přehled různých produktů.

Musí za něj partneři platit?

Online program je bezplatný, kurz pro softwarové inženýry může být zpoplatněný. Certifikace je platná do doby, než přijde další významný produkt. Pak je potřeba absolvovat další kurz a v některých případech i zkoušku, aby certifikace zůstala validní. Pokud se partneři časem zapojí do vzdělávání/certifikace nebo jim vzrostou prodeje, mohou postoupit do vyšších úrovní programu. Více informací naleznete v průvodci partnerským portálem na webu Sophosu.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Linkedin

Komentáře