RIM zlevní BlackBerry Playbook po vzoru TouchPadu

Začíná to vypadat, že jediným způsobem jak porazit Apple na trhu tabletů je sražení cen na úroveň ztrátovosti. RIM se, zdá se, inspiroval u HP.

RIM zlevní BlackBerry Playbook po vzoru TouchPaduBlackBerry Playbook zlevní po vzoru TouchPaduAmerický BestBuy se chystá pro tento víkend zopakovat magické prodeje TouchPadu od HP za 100 dolarů. Zlevňuje totiž BlackBarry PlayBook o 50 dolarů za 16GB a 32GB model a o 150 dolarů za 64GB model.Jinými slovy 64GB PlayBook bude dostupný za 549 dolarů a 16 GB verze pak za 449 dolarů.

Snížení cen však nemusí být konečné. Podle neověřených zdrojů řetězec Staples plánuje ještě výraznější slevy a v průběhu měsíce by měl snížit cenu všech modelů o 50 %. Při tak radikální slevě by cena by cena 16GB a 32GB modelu činila 299 dolarů a 64GB modelu 349 dolarů.

RIM uvedl PlayBook na trh letos na jaře, jako jeden z mnoha očekávaných „iPad killerů“. Ačkoliv má slušné hardwarové parametry, ztrácel na e-mailovém klientu, kontaktech a kalendáři, které fungovaly pouze při synchronizaci se smartphony BlackBerry.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře