RIM zbrojí proti iPadu, chce koupit výrobce grafických rozhraní

Výrobce mobilních zařízení Research In Motion (RIM) plánuje akvizici švédské firmy The Astonishing Tribe (TAT), která se specializuje na vývoj grafického uživatelského rozhraní. Co má RIM v plánu?TAT by měl firmě RIM pomoci vyvinout uživatelské rozhraní pro smartphony a také pro blížící se tablet nazvaný PlayBookTAT by měl firmě RIM pomoci vyvinout uživatelské rozhraní pro smartphony a také pro blížící se tablet nazvaný PlayBook. Analytik společnosti CCS Insight Ben Wood to považuje za velmi dobrý tah. Podle něj je totiž uživatelské rozhraní současných zařízení RIM daleko za konkurencí. TAT podle Wooda vytváří inovativní rozhraní, která se nejen snadno používají, ale jsou navíc i „zábavná“.

„Nejsem si jit zda výsledky naší práce budou vidět již v první verzi PlayBooku, který na trh zamíří během letošní zimy, nicméně v budoucích verzích budeme na tomto produktu určitě spolupracovat,“ řekl pro IDG zakladatel firmy TAT Hampus Jakobson.

Trh s tablety bude přicházet stále více zařízení a uživatelské rozhraní z dílny TAT by mohlo výrazněji odlišit PlayBook od konkurence. Samsung Galaxy Tab, založený na operačním systému Android, ukázal, že nejde vzít rozhraní z smartphonu a očekávat výsledky na tabletu, doplnil analytik Wood.

K finančním podmínkám akvizice se zatím ani jedna z firem nevyjádřila.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře