RIM zaplaví trh v prvním čtvrtletí milionem Playbooků

RIM, výrobce mobilních zařízení, zahájil výrobu tabletů Playbook prostřednictvím společnosti Quanta Computer. Předpokládaný objem dodávek by měl v prvním čtvrtletí 2011 dosáhnout celosvětově milionu kusů. Na co dále se chce výrobce zaměřit?RIM zaplaví trh v prvním čtvrtletí milionem PlaybookůSpolečnost Research in Motion (RIM) rozšířila oblast svého zájmu nabídkou tabletů a mobilních aplikací z chytrých telefonů BlackBerry na mobilní počítače. V prvním kvartále by se na trhu mělo objevit až milion Playbooků. Konkurovat jim bude Motorola s tablety Xoom, jejichž dodávky by za stejné období měly podle zdrojů dosahovat 700 000 – 800 000 kusů.

RIM uvede zároveň s Playbookem, prvním tabletem běžícím na BlackBerry Tablet OS, také novou verzi nástrojů pro vývoj softwaru právě na operační systém pro tento tablet a BlackBarry OS s názvem BlackBerry 6.1 Application Platform.

Aktuálně výrobce ve svém online obchodu nabízí 18 000 aplikací, které denně zaznamenají 2 miliony stažení. Nový operační systém pro Playbook bude zřejmě dostupný také pro zařízení dalších výrobců.

Na internet přes Wi-Fi nebo BlackBerry

První verze Playbooků umožní připojení k síti pouze přes Wi-Fi. Po propojení se smartphony BlackBary (např. přes bluetooth) tablet získá přístup k mobilní síti, a tím k psaní zpráv, brouzdání na internetu a také ke kalendáři.

Z podnikového pohledu budou IT oddělení moci spravovat nastavení pro „tethering“ (tedy propojení tabletu a smartphonu) v případě, že společnost využívá BlackBerry Neterprise Server a zařízení je k němu připojeno.

Ceny tabletů pro jednotlivé trhy stále ještě nebyly prozrazeny.

Zdroj: DigiTimes, IDG News ServiceKomentáře