Recenze Lenovo Vibe X2: Střídmý luxus ve více vrstvách

Lenovo tvrdí, že Vibe X2 je první „vrstvený“ smartphone na světě. Na první pohled je z neotřelého designu zřejmé proč.

Recenze Lenovo Vibe X2: Střídmý luxus ve více vrstvách

Lenovo na předvánoční trh stihlo přinést nové přírůstky do rodiny smartphonů a mezi nimi i Vibe X2, který zaujme především svou konstrukcí a výkonem. Lenovo tvrdí, že Vibe X2 je první „vrstvený“ smartphone na světě. Na první pohled je z neotřelého designu zřejmé proč. Nejen konstrukce, ale i papírové parametry sbírají pozitivní ohlasy nejen z řad nadšenců značky Lenovo. Ty, kteří si již některý z oficiálně prodávaných smartphonů této značky pořídili, možná trochu zklame, že nejde o dual SIM.

Design

Tělo Vibe X2 je sestaveno ze tří samostatných „dílů“, z nichž každý má jinou barvu a povrch (polykarbonát). Aniž by bylo od pohledu zřejmé, jak jsou vrstvy spojeny, vše lícuje a telefon působí robustním dojmem.  Na českém trhu jsou dostupné dvě barevné varianty (oranžovo-zlatá a bílo-stříbrná).

Kromě linií čtyř plátů (displej, dvě vrstvy, zadní kryt) z designově jednoduchého těla vystupují na pravé straně pouze kovová tlačítka ovládání hlasitosti a vypnutí. SIM kartu lze vložit do slotu pouze s použitím „bodce“ a slot na paměťovou kartu Lenovo do Vibe X2 tentokrát nenadělilo.

Lenovo Vibe X2Při držení v levé i pravé ruce je tlačítko vypnutí v úrovni uchopujících prstů, což alespoň z počátku vede k častému nezáměrnému stisku a následně nutnosti zadat kód/gesto pro odemčení telefonu (pokud je používáte). Na druhou stranu lze nastavit rozsvícení displeje dvojitým poklepáním.

Celkově je smartphone velmi tenký (7,3 mm) a na svou výbavu bez debat lehký (120 g). Velikost 140 × 69 × 7,3 mm jej ještě stále, i když limitně, dovoluje nosit v kapse u kalhot. Větší část úkonů na 5“ displeji zvládnete jednou rukou, i když dámy již budou mít problém. Je to cena za větší úhlopříčku. Při držení na výšku lze ale celkem pohodlně psát na klávesnici oběma rukama (palci).

Součástí balení je průhledný plastový kryt. Bohužel však kryje pouze zadní stranu a boky. Pokud vám tedy telefon spadne na některou z předních hran displeje krytého Gorilla Corning Glass 3, bonusový kryt jej neochrání.

Displej

Pětipalcový IPS displej s Full HD rozlišením (441 bodů na palec) je jednoznačným tahákem. Živé podání barev s velmi dobrými pozorovacími úhly a podsvícením by měly uspokojit naprostou většinu uživatelů.

Fajnšmekři si mohou navíc sytost barev a teplotu bílé barvy navíc nastavit. Vadu na kráse však zatím dělá „chytré nastavení jasu“, které na můj vkus podsvícení příliš tlumí – jde ale jen o software, což možná Lenovo napraví (viz aktualizace dále).

Pokračujte na další straně níže: Výkon, konektivita, foto

Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře