Prodeje smartphonů ženou tržby Samsungu ve 2. čtvrtletí 2012 vzhůru

Společnost Samsung ve druhém čtvrtletí zaznamenala silný růst prodeje a zisku, které pohání především divize mobilních telefonů.

Prodeje smartphonů ženou tržby Samsungu ve 2. čtvrtletí 2012 vzhůruProdeje smartphonů ženou tržby Samsungu vzhůruČistý zisk Samsungu za druhé čtvrtletí 2012 vzrostl meziročně o 48 % na 5,19 bilionu wonů (4,5 miliardy dolarů). Obrat přitom narostl o 21 % na 47,6 bilionu wonů.

Největší podíl na výsledcích má divize mobilních telefonů, jejíž obrat dosáhl 20,52 bilionů wonů, a vzrostl tak meziročně o 75 %. Společnost uvedla, že tržby a zisk mobilní divize v průběhu čtvrtletí rostly díky vylepšení produktového mixu a navýšení prodejů jejích high-endových smartphonů.

Podle výzkumné společnosti IDC Samsung ve druhém kvartálu dodal dvakrát více smartphonů než nejbližší konkurent, společnost Apple. Samsung prodal 50,5 milionu smartphonů v porovnání s 26 miliony prodaných iPhonů. Kusové prodeje meziročně více než zdvojnásobil. IDC také uvádí, že se Samsung stal největším výrobcem mobilních telefonů a předběhl Nokii.

Jihokorejský výrobce uvedl v březnu na trh Samsung Galaxy SIII a sdělil, že dosahuje solidních prodejů Galaxy Note. Prodeje jeho klasických mobilů poklesly.

Samsung dále zaznamenal 7% růst v oblasti spotřební elektroniky, výsledky byznysu s displeji vzrostly o 16 %, ale příjmy z polovodičů meziročně poklesly o 6 %.

Výrobce také prozradil, že registruje silnou poptávku po displejích pro tablety při slábnoucí poptávce po panelech pro televizory vlivem ekonomické krize v Evropě a opožděným nákupům v Číně ovlivněným změnou dotační politiky. Byznys s polovodiči ovlivnila slabá poptávka po počítačích.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře