Prodeje PC a smartphonů ženou zisk Lenova nahoru

Společnost Lenovo, výrobce PC, ohlásil silný nárůst čistého zisku ve třetím fiskálním čtvrtletí a oznámil termín uvedení tabletu LePad.Lenovo zaznamenalo 25% růst čistého zisku ve třetím fiskálním čtvrtletí končícím 31. 12. 2010. Největší čínský výrobce PC, Lenovo, zaznamenal 25% růst čistého zisku ve třetím fiskálním čtvrtletí končícím 31. 12. 2010. Společnost zvýšila svůj tržní podíl na celém světě včetně České republiky a Slovenska. Na čínském trhu se dařilo zejména notebookům a smartphonům.

Čistý zisk Lenova dosáhl 100 milionů amerických dolarů. Obrat společnosti činil 5,8 miliardy dolarů, což je o 22 více než ve stejném období roku 2009.

Tržby vedou především prodeje mobilních zařízení. Příjmy z prodeje notebooků zaznamenaly 15% meziroční růst na 3,4 miliardy dolarů. Prodeje chytrých telefonů Lenovo se v porovnání s předchozím kvartálem zdvojnásobily.

Pro mobilní zařízení Lenovo vyčlenilo skupinu „Mobile Internet a Digital Home business“, která se stará o tablety, smartphony, zařízení pro cloud computing a smart TV.

Do budoucna budeme více investovat do budování globální značky, dalších produktových inovací a vytváření efektivnějšího obchodního modelu. Jsme si jistí, že můžeme nadále růst rychleji než trh a dosahovat dobrých výsledků,“ uvedl v tiskovém oznámení Yang Yuanging, CEO společnosti Lenovo.

LePad na trhu až v červnu

Lenovo plánuje uvést tablet LePad celosvětově v červnu s tím, že na čínském trhu se objeví již na konci března.

Desetipalcový LePad s 1,2Ghz procesorem Qualcomm výrobce představil v lednu na CES v Las Vegas. Tablet, který bude využívat systém Android 2.2, se bude prodávat za 399–449 dolarů (cca 8 000–9 000 Kč).

Podle analytické společnosti Gartner se v roce 2011 prodá na celém světě 54,8 milionů tabletů. S tablety přichází na trh také HP, Dell či Acer.

Zdroj: Lenovo, IDG News ServiceKomentáře