Přijdou 15“ notebooky bez optických mechanik?

Výrobci počítačů HP, Dell a Asus údajně plánují uvedení notebooků s 15“ úhlopříčkou bez optických mechanik. Hlavním podmětem má být rozhodnutí Applu, uvádí server DigiTimes.

Přijdou 15“ notebooky bez optických mechanik?Přijdou 15“ notebooky bez optických mechanik?Poté, co Apple zřejmě připravuje konstrukci nového MacBooku Pro bez interní optické mechaniky, kterou by měl nabídnout jako volitelný doplněk, plánují ostatní výrobci jako Hewlett-Packard, Dell a Asus uvést na trh 15“ a větší notebooky bez mechaniky pro optické disky. Informaci přinesl server DigiTimes s odkazem na zdroje z dodavatelského řetězce.

Uvedení nového MacBooku Pro se očekává ve druhém čtvrtletí. Ostatní hráči jej již považují za benchmark, takže jestli jej zákazníci nepřijmou, budou mít ještě čas změnit plány s návrhy svých notebooků, dodal zdroj.

Acer původně také zvažoval představení šasi bez optické mechaniky u notebooků s 15“ a větší úhlopříčkou a poptal u svých výrobních partnerů vytvoření referenčního designu. Zatím však tento projekt zastavila a obnoví jej až, když uvidí, že jej zákazníci skutečně chtějí.

Zdroje DigiTimes také uvedly, že podle zpráv ODM mohou být notebooky bez interní mechaniky o 1 mm tenčí a navíc sníží výrobní náklady o 20 dolarů. V porovnání s celkovou cenou a rozměry není toto snížení nijak významné, výrobci však stále věří, že by mohlo přinést u 15“ modelů a ultrabooků na atraktivní úroveň.

Zdroj: DigiTimesKomentáře