Poškozená továrna Foxconnu dodávala přes čtvrtinu tabletů iPad 2

Při explozi v továrně Foxconnu v čínském městě Chengdu zahynuly 3 osoby a 15 jich bylo zraněno. Jaké jsou možné dopady na dodávky tabletu?Poškozená továrna Foxconnu dodávala přes čtvrtinu tabletů iPad 2Foxconn zahájil výrobu tabletu iPad 2 v továrně ve městě  Chengdu teprve nedávno. Hlavní výrobní kapacity pro tablet stále spadají pod závody v Shenzhenu v jižní Číně. V Chengdu se vyrábělo 25-30 % všech iPadů 2 vyskladněných v dubnu 2011, přičemž Shenzen dodával zbylou část, uvedly místní zdroje.

Cílem Foxconnu pro druhé čtvrtletí bylo navýšení produkce iPadu 2 v továrně v Chengdu na 3-4 miliony kusů, přičemž v prvním kvartálu zde bylo vyrobeno na 600 000 kusů. V druhém pololetí 2011 Foxconn původně plánoval postupné dosažení kapacity 13-14 milionů iPadů 2.

Výroba tabletu v Shenzenu se bude navyšovat pomaleji. Měsíční výstup těchto závodů by se v druhém čtvrtletí podle očekávání měl zvýšit na 4-5 milionů kusů. V prvním kvartále Shenzen dokázal vyrábět v průměru 1,8-2 miliony iPadů. Na druhé pololetí se plánuje dosažení výrobní kapacity kolem 9-10 milionů kusů.

Foxconn vydal prohlášení, že plně spolupracuje s policií při vyšetřování příčiny výbuchu a následného požáru. Dokud nebude vyšetřování dokončeno, bude výroba pozastavena. Více informací o explozi a dopadech na dodávky iPadu včetně videa naleznete na sesterském webu Computerworld.

Zdroj: DigiTimesKomentáře