Ponemon: Firmy k bezpečnosti flash disků přistupují ledabyle

Podle studie, kterou provedl Ponemon Institute, často firmy nemají jasně danou a dodržovanou bezpečnostní politiku týkající se flash disků. Návrh a realizace adekvátních opatření jim může přijít vhod.Ponemon: firmy k bezpečnosti flash disků přistupují ledabyle Společnost Kingston Digital Europe zveřejnila výsledky studie věnované nakládání s flash disky ve firmách. V deseti evropských zemích ji provedl Ponemon Institute. Zveřejněná data poukazují na značné nedostatky v bezpečnostní politice firem.

V průměru tři ze čtyř respondentů uvedli, že zaměstnanci v jejich společnostech používají flash disky, aniž by předem museli požádat o povolení.

Nadpoloviční část respondentů  (63 %) uvedla, že když zaměstnanci ztratí flash disk, nenahlásí to kompetentní osobě buď nikdy, nebo ve velké části případů.

Ve společnosti Kingston jsme přesvědčeni, že nedostatek dozoru, osvěty a celkově zmatečné prostředí ve firmách jsou aspekty, které mají za následek naprosto drtivou většinu úniků dat způsobených ztrátou flash disků,“ uvedl ve zprávě pro média Marcin Gaczor, tiskový mluvčí společnosti Kingston pro Českou republiku.

Němci jsou nejostražitější

Průzkum ukázal, že přístup firem se v různých zemích liší. V Německu 62 % dotázaných potvrdilo, že jejich společnosti mají adekvátní bezpečnostní zásady pro používání flash disků, jež zabraňují zneužití dat ze strany zaměstnanců. Na opačném konci žebříčku se nachází Francie, kde 83 % respondentů uvádí, že zaměstnanci používají flash disky, aniž by si předem vyžádali povolení k jejich užití. V České republice průzkum neprobíhal.

Kingston firmám radí vytvořit si plán používání šifrovaných flash disků a důsledně lpět na jeho dodržování. Dále doporučuje osvětu mezi zaměstnanci, aktivní antivir na pracovních stanicích a nekompromisní blokování neschválených flash disků.

Zdroj: KingstonKomentáře