Oracle kupuje výrobce úložných řešení Pillar Data Systems

Firma Oracle oznámila akvizici Pillar Data Systems, výrobce síťových úložných řešení. Jaké má Oracle plány?

Oracle kupuje výrobce úložných řešení Pillar Data SystemsNovou akvizicí si Oracle rozšíří své portfolio hardwarových produktů o midrange a enterprise storage zařízení vyráběná Pillar Data SystemsNovou akvizicí si Oracle rozšíří své portfolio hardwarových produktů o midrange a enterprise storage zařízení vyráběná Pillar Data Systems. Celý obchod by se měl uzavřít do konce července, bližší podrobnosti zatím nejsou známy.

Na otázku, proč si Oracle vybral k akvizici právě Pillar Data System, odpovídá tiskovém oznámení jednoduše - chybí mu SAN.

Výrobce potřebuje výkonné SAN Block  I/O řešení pro doplnění portfolia svých úložišť v čele s výkonnými NAS zařízeními.

Firma Sun Microsystem, kterou Oracle akvíroval minulý rok, totiž především přeprodávala hardware třetích stran. Oracle ve svém oznámení uvádí, že je pro něj důležité mít vlastní proprietární hardwarové řešení, na kterém dosahuje jeho software vyššího výkonu.

Poslední z mála možností

Pillar má v současné dobře přibližně 600 zákazníků a 1 500 nasazených systémů. Po předchozích akvizicích na trhu, kdy Dell akvíroval Compellent a Hewlet-Packart koupil 3Par zůstával v podstatě jediným nezávislým výrobcem úložných řešení. Akvizice s Oraclem je logickým krokem, neboť majoritní podíl v Pillaru drží CEO Oracle Larry Ellison a ostatní výrobci se tak koupi této společnosti vyhýbali.

„Akvizice dává Oraclu solidní šanci na úspěch v midrange a small enterprise unified storage řešení, kde se může napřímo utkat s konkurenty NetApp a EMC,“ tvrdí analytik Andrew Reichman z Forrester Research. Jako každá menší firma Pillar neměl přebytek finančních prostředků na výzkum a vývoj, nyní s Oraclem za zády má podle Reichmana možnost dalšího rozvoje a zvýšení efektivity svých řešení.

Zdroj: IDG News Service
Titulní foto: © .shock - Fotolia.comKomentáře