NPD: Pro surfování na internetu uživatelům stačí tablety

S rostoucím počtem chytrých telefonů a tabletů se mění návyky spotřebitelů a využívají je pro některé činnosti raději než počítač. Seznamte se blíže se závěry studie analytické společnosti NPD.Pro běžné činnosti jako je brouzdání po internetu, komunikace skrz sociální sítě a kontrolu emailů stačí spotřebitelům tabletyPro kontrolu emailů a brouzdání po internetu upřednostňuje tablet před počítačem 30 % majitelů tabletů. Na sociální sítě tablety raději využívá 28 % respondentů. Naopak smartphony jejich majitelé nejčastěji využívají ke kontrole e-mailové schránky a 35 % přesouvá svoji emailovou korespondenci z počítače do svého telefonu.

Majitelé tabletů jsou rádi, že na nich mohou provádět běžné činnosti jako je brouzdání po internetu, kontrola emailů a interakce na sociálních sítích a nepotřebují k tomu zapínat počítač. Velmi spokojeno se surfováním na internetu v tabletu je 68 % majitelů těchto zařízení. S přístupem k emailu uvádí spokojenost 67 % a se sociálními sítěmi 60 % majitelů tabletů. Naopak spokojenost majitelů smartphonů s těmito činnostmi je nižší.  S funkcemi pro e-mail je v chytrém telefonu velmi spokojeno 59 % majitelů smartphonů, se sociálními sítěmi 39 % a s prohlížením internetu 42 %.

Výrobci počítačů by podle analytiků měli zařadit tablety do svého portfolia a podporovat využívání obou zařízení. Rovněž by měli přesvědčit spotřebitele o tom, že není nutné upřednostňovat jedno zařízení před druhým, protože obě mohou spolu koexistovat.

Zdroj: NPD GroupKomentáře