Nové notebooky a ultrabook Sony na léto 2012: hezký, chytrý, růžový, bílý

Společnost Sony představila na tiskové konferenci nové modely notebooků pro letní sezónu. Jakými inovacemi chce oslovit zákazníky?

Nové notebooky a ultrabook Sony na léto 2012: hezký, chytrý, růžový, bílýSony Vaio E14 - černo-červená. Sony Vaio E14 - růžovo-bílá.

Nové notebooky Sony Vaio E14Nové notebooky Sony Vaio dostaly do výbavy kromě tzv. „wrap“ (zaobleného) designu také beztlačítkový touchpad, ovládání přes webkameru gesty, ochrana pevného disku proti poškození i u nejmenšího modelu nebo funkci Wi-fi direct pro bezdrátový přenos obrazu.

Nová řada Vaio E je z pohledu „personifikace“ zákazníka rozdělena na model E14 s důrazem na design a výrazné barvy a konzervativnější E11, E15 a E17. S barevnými kombinacemi: bílo-modrá barva, růžovo-červená, černo-červená (dravý design) E14 cílí na zákazníky, kteří mají rádi něco „divočejšího“. Čtrnáctipalcový notebook můžete nabídnout za 18 480 Kč s DPH.

Pro spíše (z pohledu designu) konzervativní zákazníky Sony připravilo subnotebook E11 s úhlopříčkou 11,1“ a dvoujádrovým  procesorem AMD (k dispozici v růžové a bílé) za 11 990 Kč s DPH. Notebook E15 s úhlopříčkami 15“ a 17“ (k dispozici v tmavě stříbrné a bílé) pak míří na širokou základnu uživatelů. S procesory Intel Core i5 se jejich cena pohybuje od 12 990 Kč do 19 990 Kč.

Multimediální notebook E17 je zaměřený na domácí zábavu. S procesory Intel Core i7 3. generace, až 8 GB RAM, Full HD displejem, BluRay a softwarovým balíkem Imagination Studio Vaio Edition jej nabídnete od 21 990 Kč do 28 990 v závislosti na konfiguraci.

Mezi klíčové vlastnosti řady E patří snímač okolního osvětlení, podsvícená klávesnice, výdrž na baterii až 7 hodin, touchpad s podporou gest, funkce rapid Wake + Eco (rychlé probuzení ze spánku), nabíjení USB zařízení i ve vypnutém stavu a duální grafika AMD Radeon. Sony v noteboocích použilo technologii xLoud, která má zajistit hlasitý zvuk bez zkreslení.

První ultrabook Sony a vylepšená řada S

Ultrabook Sony T13Třináctipalcový ultrabook Sony  T13 nabídne „plnou konektivitu“ – konektory HDMI, VGA, LAN a USB 3.0. Tělo vyrobené z hliníku a hořčíku je tenké 18 mm. T13 je vybaveno hybridním diskem (320 GB HDD a 32 GB SSD) a procesorem Intel Sandy Bridge i3. Doporučená cena ultrabooku 19 990 Kč s DPH zahrnuje službu Anti-theft na 90 dní.

Vylepšená řada S je nově vybavena štěrbinovou optickou mechanikou a pohání ji již procesory Intel Ivy Bridge. V závislosti na modelu je tělo vyrobeno z hořčíku, hliníku či karbonu, jeho výška činí 24 mm a váha se pohybuje od 1,59 Kg. Notebooky jsou tradičně vybaveny světelným senzorem, podsvícenou klávesnicí, hybridním systémem grafických karet a lze k ním nabídnout dodatečnou baterii, která dokáže zdvojnásobit výdrž.

Model S15 (nástupce SE) s cenou od 25 990 Kč s DPH navíc nabídne Full HD IPS displej. Menší model S13 s cenou od 19 990 Kč s DPH je pak nástupcem modelů SA a SB. Součástí nabídky řady S je nově v ceně služba Intel Anti-theft Security na rok zdarma a licence Adobe Acrobat X Standard. Jako příslušenství můžete nově nabídnout dokovací stanici s 500 GB pevným diskem za 4 999 Kč s DPH.

Zdroj: ChannelWorld, Sony
Galerie

Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře