Nové Celerony na trhu, ultrabooky začnou přicházet v září

Intel začal dodávat na trh dva 17-wattové procesory Celeron pro levné notebooky, čímž vyplnil nízkonákladovou mezeru u čipů Sandy Bridge. Naopak výkonné ultrabooky s procesory Intel by se měly na trhu postupně objevovat od září.Nové Celerony na trhu, ultrabooky začnou přicházet v záříDvoujádrový Intel Celeron 857 běží na 1,2 GHz, má 2MB cash paměti a cena pro channel byla stanovena na 134 dolarů. Jednojádrový Celeron 787 nabídne 1,3 GHz a 1,5 MB cash paměti. Cena pro kanál byla stanovena na 107 dolarů.

Oba procesory mají integrovaný grafický čip a udávaný příkon 17 wattů.

Celerony patří mezi nižší řady procesorů Intel a používají se především pro základní verze notebooků sloužící pro kancelářské aplikace a prohlížení internetu. Nedisponují technologií Turbo Boost pro snížení spotřeby energie nebo naopak dočasné zvýšení výkonu a postrádají také Quick Sync a, hardwarovou podporu konverze HD videa.

Výrobci je osazují především do notebooků s cenou pod 400 dolarů, kde konkuruje také AMD s čipy řady E a C. Další procesory Pentium a Celeron by měly přijít na trh ve druhém pololetí 2011.

Výkonné ultrabooky ve výrobě od září

Server DigiTimes Systems uvedl, že hlavní výrobci počítačů jako HP, Acer, Asus, Dell a Lenovo připravují uvedení ultrabooků na druhou polovinu roku s tím, že masová výroby by měla začít v září.

Podle zdrojů z dodavatelského řetězce by se ultrabook UX21 od Asusu, který již dokončil jeho vývoj, měl stát nejrychleji vyráběným ultrabookem. Pro druhé pololetí Asus údajně zadal u dodavatelů komponent objednávky na 400 000 – 450 000 ultratenkých notebooků.

Acer a Dell plánují údajně zahájit výrobu v září, je však možné, že bude produkce opožděna. Ačkoliv některé zdroje uvádějí, že ultrabooky pro HP začne Foxconn vyrábět od srpna, reálné uvedení na trh se odhaduje až na čtvrté čtvrtletí nebo začátek roku 2012.

Zdroj: IDG News Service, DigiTimes SystemsKomentáře