Notebook nebo smartphone? Pro sociální sítě vyhrává PC, tvrdí Intel

Některé průzkumy ukazují, že spotřebitelé omezují nákupy PC a z části je nahrazují menšími mobilními zařízeními. Průzkum Intelu ukazuje, že pro použití sociálních sítí uživatelé preferují notebooky. Co konkrétně požadují a jak jim vyhovět?

Notebook nebo smartphone? Pro sociální sítě vyhrává PC, tvrdí IntelNotebook nebo smartphone? Pro sociální sítě vyhrává PC, tvrdí IntelO tom, že notebook je na sociální sítě vhodnější, je přesvědčeno 75 % Čechů. V rámci průzkumu se Intel dotazoval 4 374 respondentů v devíti zemích Evropy a Blízkého východu včetně České republiky na to, zda lidé používají při správě svých účtů na sociálních sítích notebook nebo chytrý telefon.

Ukázalo se, že 72 % dotazovaných preferuje notebook, neboť jim umožňuje plnohodnotnou uživatelskou zkušenost, rychlejší zadávání nových statusů či pohodlnější správu několika sociálních profilů.

Notebook je preferovaným zařízením v každé ze čtyř kategorií, na které se průzkum v oblasti sociálních sítí soustředil (aktualizace kreativního obsahu - fotografie a videa, aktualizace statusů a osobních informací, označení sebe či přátel na fotografiích, správa několika profilů současně).

Pro čtyři pětiny respondentů z ČR se notebook ukazuje jako nejvhodnější zařízení pro správu několika profilů současně a označení sebe či přátel na fotografiích. Přibližně sedm z deseti českých uživatelů by notebooku také dalo přednost při aktualizaci svého statusu a vkládání fotografií či videí,“ komentoval českou část výsledků průzkumu v oznámení Martin Vařbuchta, manažer společnosti Intel pro maloobchodní prodej.

V průzkumu se Intel také dotazoval, co by se mělo zlepšit u současných notebooků, aby je uživatelé mohli ještě lépe využívat pro aktualizace statusů na sociálních sítích. Dotazovaní by nejvíce ocenili větší výdrž na baterii (47 %) a rychlejší start (45 %).

Více než třetina respondentů uvedla, že s tenčím nebo lehčím notebookem by na sociální sítě chodili přes svůj přenosný počítač častěji. Těmto požadavkům vyhovují nové formfactory – ultrabooky.

Graf 1: Které zařízení je vhodnější pro aktualizaci kreativního obsahu, statusů a informací na sociálních sítích?

Graf 1: Které zařízení je vhodnější pro aktualizaci kreativního obsahu, statusů a informací na sociálních sítích?
Zdroj: Intel
Úvodní foto: © CLIPAREA.com - Fotolia.com

Komentáře