Nokia se zúžením lokálního týmu přenese podporu na distributory

Restrukturalizace, kterou Nokia oznámila globálně v červnu, se během podzimu promítne i do lokální pobočky. Větší část podpory se přenese na distributory.

Nokia se zúžením lokálního týmu přenese podporu na distributoryNokia se zúžením lokálního týmu přenáší podporu na distributoryV rámci v červnu oznámené restrukturalizace se Nokia snaží výrazně snížit své provozní náklady s cílem navrátit se do ziskového růstu.

Česká pobočka bude i po změně strategie nadále fungovat jako jedna z kanceláří prodejního regionu střední a východní Evropy (CEE).

Její centrála zůstává v Budapešti pod vedením Alberta Matroneho. Za ČR, Slovensko a Maďarsko je zodpovědný generální ředitel Marcus Stoerkel.

Již začátkem září podala Anna Simai, vedoucí komunikace Nokia pro střední a východní Evropu, oficiální vyjádření: „Restrukturalizace se bude týkat části našich zaměstnanců v pražské kanceláři a proběhne během tohoto podzimu.

Podle informací ChannelWorldu by z lokálního týmu 25 lidí měli zbýt zhruba dva, kteří budou vyhrazeni na podporu distribuce. Anna Simai nám tato čísla nemohla potvrdit: „vzhledem ke globálním celofiremním pravidlům nemůžeme publikovat lokální čísla, a to včetně dat týkajících se počtu našich zaměstnanců.

Distribuce je připravena

Podpora partnerů bude nově probíhat zcela přes distributory. „Nový/starý model bude hodně vycházet z minulých let (2000-2005), kdy veškerý servis a podporu partnerům zajišťovali distributoři,“ uvedl pro ChannelWorld Pavel Depiak, marketingový manažer společnosti Agora DMT.

Velcí zákazníci nebudou jednat přímo se zástupci Nokia a zástupci distributora, ale pouze s distributorem, přes kterého půjde veškerá podpora, dodal Pavel Depiak.

Zástupce společnosti Nokia pro distributory v České republice bude sedět v polské kanceláři. Distribuci by změna neměla v zásadě nijak výrazněji zasáhnout. „Tento model funguje zcela běžně i u jiných výrobců, takže jsme dobře připraveni,“ uvádí marketingový manažer Agora DMT, jednoho z distributorů Nokia.

Zda budou docházet mezi autorizovanými distributory k nějakým změnám, a kdo budou konkrétní kontaktní osoby pro řešení prodejní a poprodejní podpory, zatím Nokia nedokázala odpovědět z důvodu příprav změn na listopad.

Nyní distribuci v České republice zajišťují firmy Agora DMT a Setos.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: Nokia

Komentáře