Nielsen: Tablety snižují využití notebooků a desktopů

Podle průzkumu společnosti Nielsen tři čtvrtiny vlastníků tabletů je používají místo notebooků a desktopů. Jaké dopady mají na využití dalších zařízení?Nielsen: Tablety snižují využití notebooků a desktopůSpolečnost Nielsen provedla průzkum mezi americkými domácnostmi, který ukazuje, že uživatelé opouští notebooky a desktopy kvůli tabletům.

Nielsen dotazoval vlastníky tabletů na změny úroveň využívání ostatních zařízení poté, co si tablet pořídili. Více než třetina (35 %) uvedla, že desktop používá méně či vůbec a 32 % odpovědělo, že snížilo využití notebooků. Podle analytiků používá 77 % vlastníků tablet na aktivity, které dříve provádělo na klasických počítačích.

Nejčastěji uváděným důvodem pro upřednostnění tabletů je nepřekvapivě jejich přenositelnost, kterou uvedla téměř třetina respondentů (31 %). Přívětivost rozhraní, operačního systému a rychlý start a vypnutí byly druhým a třetím nejčastěji uváděným důvodem.

Vliv na další zařízení

Dalším zajímavým zjištěním je, že nebývá zvykem sdílení tabletů, jako je tomu u PC v domácnostech. Respondenti uvedli, že jeden tablet si půjčuje více lidí v 43 % případů. Polovina pak uvedla, že jsou jediným uživatelem tabletu. Chování je tedy více podobné vlastnictví smartphonu.

Co se týče využití dalších zařízení, 27 % dotázaných odpovědělo, že méně používá e-čtečky a čtvrtina respondentů omezila hry na přenosných konzolích. Nejmenší dopad mají tablety podle průzkumu na využití smartphonů a televizorů připojených k internetu.

Tablety nahrazují ostatní zařízení především díky své mobilitě, nedá se však předpokládat, že by v dohledné době nahradily počítače ve výraznější míře především kvůli nižšímu výpočetnímu výkonu a úhlopříčce displeje.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře