Netgear koupil společnosti Avaak pro dohledový systém

Společnost Netgear, dodavatel síťových řešení, oznámila uzavření akvizice soukromé společnosti Avaak, poskytující řešení VueZone – bezdrátový domácí dohledový video systém včetně vlastních IP kamer.

Netgear koupil společnosti Avaak pro dohledový systémNetgear koupil společnosti Avaak pro dohledový systémNetGear dokončil akvizici společnosti Avaak za blíže nespecifikovanou cenu. Její produkty a služby VueZone jsou v současné době nabízeny na území USA, spuštění globálního prodeje se předpokládá v průběhu příštích šesti měsíců.

VueZone tvoří kamerový systém (kamery a zařízení pro zpracování signálu kamer a jeho streamování po síti) a dohledový software.

Služby dohledového centra VueZone je možné využívat v několika úrovních. Základní „Basic“ podporuje práci se dvěma kamerami a prohlížení jimi snímaného obrazu na počítači bez dalších poplatků.

Vyšší verze „Premier“ podporuje obraz až z pěti kamer, nabízí aktivní e-mailová upozornění, automatické nahrávání obrazu do on-line úložiště s kapacitou 250 MB a mobilní aplikaci. Cena za toto řešení je 49,95 dolaru ročně nebo 4,95 dolaru měsíčně.

Nejvyšší variantu představuje služba „Elite“ za 99,95 dolaru ročně, která oproti předchozí verzi podporuje až tři brány, 500 MB on-line prostoru a prohlížení obrazu až 15 kamer.

Základní cena dohledového centra VueZone, obsahujícího bránu a jednu bezdrátovou kameru s detektorem pohybu, začíná na 199,95 dolarech. Samostatné kamery se prodávají po 79,95 dolaru (kamera pro vnitřní použití), resp. 99,95 dolaru (kamera s detektorem pohybu). Cena na lokálním trhu se může lišit.

K dispozici jsou také různé montážní soupravy nebo obal na kamery pro jejich venkovní umístění.

Zdroj: NetGear

Úvodní foto: NetGear

Komentáře