NetApp chystá akvizici Engenio, storage jednotky LSI

Společnost NetApp oznámila akvizici obchodní jednotky LSI specializované na úložná zařízení. Na jaké trhy se chystá proniknout?NetApp kupuje Engenio, obcuodní jednotku LSINetApp oznámil akvizici obchodní jednotky Engenio společnosti LSI za 480 milionů dolarů v hotovosti. Cílem nákupu je zaměření na nové aplikace vzhledem rostoucí poptávce po úložištích a získat přístup k OEM smlouvám s výrobci.

Akvizice byla oznámena minulou středu a její uzavření se očekává v dalších 60 dnech. NetApp sídlí v Sunnyvale, Kalifornii.

Ve vysoce konkurenčním odvětví storage řešení NetApp nabízí širokou škálu technologií a snaží se odlišit unifikovaným přístupem, v rámci kterého může být více typů systémů řízeno jako jeden systém.

Přístup na nové vertikály

Akvizicí jednotky Engenio NetApp získá přístup k vertikálním trhům jako jsou dohled, video-záznam, genová analýza a věděcký výzkum, na kterých roste poptávka po úložné kapacitě.

Tom Georgens, výkonný ředitel společnosti NetApp v konferenčním hovoru sdělil, že tato oblast doposud nebyla pokryta operačním systémem Data OnTap a díky koupi se do roku 2014 cílový trh společnosti rozšíří na přibližně 5 miliard dolarů.

Výrobce také očekává, že akvizicí získá přístup do dalších oblastí jako jsou SAS (server-attached storage) a integrovaná úložiště prostřednictvím zavedených obchodních vztahů Engenia s OEM výrobci.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře