Nekupují nová PC? Prodejte jim paměť

Kingston, výrobce paměťových produktů, na základě svých prodejů odhaduje, že mnoho firem upřednostňuje upgrade stávajícího hardwaru před investicí do nového vybavení. Výrobce proto pro zákazníky zveřejnil několik tipů, jak dosáhnout požadovaného výkonu s nižšími náklady. Seznamte se s nimi.Firmy upřednostňují upgrade stávajícího hardwaru před investicí do nového vybavení, využijte toho k prodeji pamětíNáročné ekonomické podmínky poslední doby mají vliv na to, jak organizace vynakládají své prostředky, a firmy tak pečlivěji přehodnocují využití kapacity počítačových pamětí. Namísto úplné výměny svého hardwaru volí organizace zvýšení výkonu a prodloužení životnosti stávajících systémů tím, že upgradují své servery, stolní počítače nebo notebooky systémovou pamětí. Kingston publikoval tyto závěry na základě nárůstu svých prodejů serverových pamětí, notebookových pamětí a operačních pamětí v regionu EMEA. V České republice zaznamenal výrobce v prvním čtvrtletí nárůst v prodeji pamětí o 48 % oproti stejnému období minulého roku.

„Je vidět, že námi rozpoutaná debata o vyšších kapacitách pamětí nachází ohlas mezi našimi zákazníky. Chápou finanční výhody nákupu od nezávislého výrobce pamětí," uvedl v tiskovém oznámení Marcin Gaczor, Business Development Representative společnosti Kingston.  „Naši zákazníci mají také užitek z větší kapacity paměti, snížení nákladů díky nižší energetické spotřebě a jsou připraveni na další možnosti růstu v budoucnosti. To je přesvědčivým argumentem pro organizace, které uvažují o zvýšení své efektivity bez toho, aby finančně vykrvácely."

Aby měly firmy prospěch z upgrade pamětí a plně využily hardware, Kingston nabízí řadu tipů a triků, jak vylepšit návratnost investic (ROI) a snížit celkové náklady na vlastnictví (TCO) díky prodloužené životnosti počítačového hardwaru. Tipy a triky vám poslouží jako argumenty zejména u těch zákazníků, kteří nechtějí investovat do nových technologií, ale přesto potřebují zvýšit výkon a produktivitu.

Vyberte paměť odpovídající rychlosti systému

Pokud systém podporuje paměťové moduly s různou rychlostí, vyberte nejvyšší možnou rychlost. Rozdíl v ceně mezi moduly různých rychlostí je v současné době velmi malý, takže zvolení 667 MHz modulů před 533 MHz ekvivalentem může představovat cenově velmi příznivé zvýšení výkonu.

Použijte moduly s vysokou kapacitou

Výběr modulů s vysokou kapacitou má mnoho výhod:

  • Vyšší efektivita - moduly s vyšší kapacitou se jeví jako cenově efektivnější řešení cesta k dosažení maximální kapacity systémové paměti.
  • Lepší rozšiřitelnost - u systémů s omezeným počtem paměťových slotů je lépe nainstalovat menší počet modulů s tím, že do budoucna je stále otevřená možnost dalšího rozšíření.
  • Méně nainstalovaných modulů může přispět k nižší energetické spotřebě a lepšímu proudění vzduchu uvnitř menších počítačových skříní.
  • Méně nainstalovaných modulů znamená méně budoucího odpadu, až dojde k plnému opotřebení systému a bude jej potřeba zlikvidovat.

Uvažujte o možnostech s nižším napájením

Pokud chcete zmenšit energetickou náročnost, měli byste uvažovat o použití modulů s nižším napájením. Takové moduly nejen že potřebují méně elektřiny, ale také snižují množství tepla produkované systémem. Toto jsou základní faktory pro zlepšení výkonu.

Pouhá výměna nebo upgrade CPU není sama o sobě efektivní strategií

Pouhá výměna CPU není dostačující pro zlepšení výkonu a prodloužení životnosti systému. Ačkoli CPU je základem systému, je to pouze jedna z klíčových komponent, které mohou ovlivnit výkon. Do úvahy musí být brána také síťová rozhraní, velikost úložiště a požadavky na paměť.

Upgrade CPU sám o sobě nezvýší výkon dostatečně, pokud zároveň nejsou upgradovány i ostatní komponenty. Upgrade pouze CPU může zvýšit rozdíl propustnosti mezi CPU a pamětí, což bude mít negativní vliv na očekávané zvýšení výkonu. Současný upgrade CPU a rychlosti paměti (pokud je možný) je tedy zásadní.

Pokud se chcete o problematice pamětí dozvědět více, můžete využít Kingston Academy, která je součástí Kingston partnerského portálu (vyžaduje registraci do partnerského programu). Kingston Academy nabízí šest různých modulů týkajících se pamětí DRAM a tři moduly o pamětech typu flash, přičemž každý z modulů se zabývá jinou oblastí příslušných technologií. Výrobce celý portál včetně školení nedávno vylepšil o řadu nových prvků.Komentáře