Náhradní díly Aceru od roku 2010 z Polska

Acer oznámil, že hodlá otevřít v polské Wrocławi distribuční centrum pod názvem Asplex, které bude zajišťovat distribuci náhradních dílů a méně náročné výrobní činnosti pro oblast EMEA. Změní se něco pro prodejní partnery v Česku?Acer je známý především výrobou notebooků, nedávno uvedl na trh nové řady Aspire 7738 a 5738 (Foto: Acer, AS5738)Jak uvádí výrobce v tiskovém oznámení, cílem nového distribučního centra bude podpora rozvoje řízení vztahů se zákazníky v regionu EMEA. Celkový objem investice je odhadován na 3 milióny euro. Centrum vyroste v oblasti Dolního Slezska.

„Změna pro české zákazníky bude k lepšímu, ale nebude pravděpodobně pozorovatelná. Servis Acer v Brně udržuje značnou vlastní zásobu náhradních dílů, takže téměř všechny opravy provádí z vlastních zásob a ty pouze doplňuje. Doposud bylo evropské centrum ND firma Esplex v Plymouth, UK. Přesunem do Polska se zkrátí doba přepravy a sníží cena, ale vzhledem k tomu, že se doposud náhradní díly dopravovaly letecky do 24 hodin, nebude změna patrná," komentoval pro ChannelWorld důsledky pro české prodejce Tomáš Čech, country manažer ve společnosti Acer

Projekt vyroste v prostorách o rozloze 20 000 m2, které byly pronajaty od celosvětového poskytovatele distribučních prostor ProLogis. Acer v centru počítá s více než 200 zaměstnanci, z nichž většina bude přijata do konce listopadu 2009. Plný provoz nového distribučního centra má být podle plánu zahájen ve druhém čtvrtletí 2010.

Jediný servis autorizovaný pro všechny produkty Acer je servisní centrum v Brně, které je pobočkou společnosti Acer Czech Republic a je plně vlastněno koncernem Acer.

Pouze produkty, které mají záruku na místě instalace (tzv. on-site záruka, která je standardem u serverů, některých stolních počítačů a jako příplatková volitelná možnost u ostatních produktů), jsou opravovány servisními partnery. Tento servis vykonává buď společnost GCC Services nebo vybraní prodejci, kteří zakázku dodali. Náhradní díly a technickou podporu jim poskytuje rovněž servis Acer v Brně. Náhradní díly z Polska tak budou směřovat právě sem.Komentáře