Motorola Solutions oznámila akvizici společnosti Psion

Motorila Solutions akvírovala výrobce mobilních počítačů Psion. Jde o první větší krok od rozdělení firmy na divizi řešení a mobilních zařízení.

Motorola Solutions oznámila akvizici společnosti PsionMotorola Solutions oznámila akvizici společnosti PsionV akvizici za 200 milionů dolarů získala Motorola Solutions, která se zaměřuje na robustní smartphony a tablet, společnosti Psion, která vyrábí podnikové mobilní produkty napříč různými vertikálami.

Motorola se počátkem roku 2012 rozdělila na Motorola Solutions a Motorola Mobility, jejíž akvizici za 12,5 miliardy dolarů Google dokončil minulý měsíc.

Psion je druhou a  zároveň největší akvizicí Motorola Solutions od rozdělení firmy a udělá společnost silnější, uvedl Gene Delaney, výkonný viceprezident produktu a provozu. První akvizicí byl startup Rhomobile v říjnu 2011.

Psion se sídlem v Anglii vyrábí mobilní počítače od 80. let. Mezi její populární produkty patří např. PDA Psion. V posledních letech se společnost zaměřila především na korporátní segment.

Motorola nákupem získá silnější pozici ve vertikálách, jako je například skladování, a silnější zastoupení v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika), dodal Delaney. Akvizice by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí 2012. Psyon se stane součástí divize Enterprise Mobile Computing.

Akvizice je součástí strategie Motoroly v oblasti nabídky robustních, průmyslových produktů s hlasovými funkcemi, push-to-talk a skenovacími funkcemi. Nyní rozvíjí strategii v oblasti vývoje softwaru v HTML 5 napříč operačními systémy.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře