Microsoft snižuje cenu Kinectu pro Xbox a chystá bundle s příslušenstvím

Microsoft snížil cenu snímače Kinect pro Xbox 360 ze 150 amerických dolarů na 110 a chystá další aktivity, aby podpořil jeho prodej.

Microsoft snižuje cenu Kinectu pro Xbox a chystá bundle s příslušenstvímMicrosoft snižuje cenu Kinektu pro Xbox a chystá bundle s příslušenstvímKinect pro Xbox 360 je nyní o 40 dolarů levnější a Microsoft připravuje nový bundle s příslušenstvím. Krabice obsahující Xbox 360 a Kinect však nadále stojí 300 dolarů za 4GB model a 400 dolarů za 250GB model.

V říjnu by měl na trh přijít tzv. „Xbox 360 Essentials Pack“, který bude zahrnovat bezdrátový ovladač pro Xbox, ovladač Media Remote, HDMI kabel a tříměsíční předplatné služby Xbox Live Gold. Samostatně by tyto produkty stále celkem 135 dolarů, Microsoft je však v balíčku nabídne za 80 dolarů.

Načasování je pro Microsoft velmi důležité, jelikož se snaží Xbox 360 propagovat jako všestranné zábavní zařízení. V průběhu roku výrobce do Xboxu přidal aplikace pro přehrávání videa a hudby včetně služeb Youtube, Amazon instant Video, HBO Go a iHeardRadio. Většina těchto aplikací může být ovládána hlasem nebo gesty přes Kinect nebo ovladač Media Remote.

Listopadový update Xboxu přidá verzi prohlížeče Internet Explorer, nové vyhledávací funkce a schopnost připnout oblíbené aplikace na dashboard. Aplikace SmartGlass pro tablety navíc umožní těmto zařízením fungovat jako druhá obrazovka a dálkové ovládání konzole.

Zatím Microsoft neoznámil žádné snížení ceny samotné konzole Xbox 360.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře