Microsoft akvizicí dostane Windows 8 na obří dotykové obrazovky

Microsoft kupuje výrobce největších multi-dotykových obrazovek na světě, společnost Perceptive Pixel s cílem vytvořit zařízení s Windows 8, které lze použít pro spolupráci.

Microsoft akvizicí dostane Windows 8 na obří dotykové obrazovkyMicrosoft akvizicí dostane Windows 8 na obří dotykové obrazovky Akvizici společnosti Perceptive Pixel (PPI) za nezveřejněný obnos oznámil Microsoft na konferenci Worldwide Partners Conference v Torontu.

Se zaměřením Windows 8 na dotykové aplikace a prostředí Metro bude použití produktů PPI představovat další oblast aplikací, než jsou jen ty určené pro malé tablety.

„Velké dotykové displeje PPI se v kombinaci s hardwarem od OEM partnerů stanou výkonnými počítači s Windows 8 a otevřou nové příležitosti pro oblast produktivity a spolupráce,“ uvedl Kurt DelBene, prezident divize Microsoft Office, v tiskovém oznámení.

PPI vyrábí obří multi-dotykové obrazovky a aplikace, které například používají analytici CNN, když zobrazují volební mapy a výsledky.

Letos společnost představila obrazovku s perem, která umožňuje kreslení stylusem a současně ovládání obrázku prsty. Displej dokáže odhalit náhodný a záměrný dotek.

Získání technologie Microsoftu umožní stavět vlastní zařízení nebo poskytnout licence třetím stranám. V kombinaci se současnými produkty partnerů Microsoftu umožní software PPI vyrábět malá zařízení jako smartphony a tablety, které bude možné ovládat dotykem a stylusem tak, jak to nyní např. iPad neumožňuje.

Většina zákazníků PPI jsou vlády, televizní stanice, či organizace v oblasti obrany, vzdělávání, energetických průzkumů či designu produktů. Společnost byla založena v roce 2006 a téměř od začátku spolupracovala s Microsoftem. Partneři PPI mohou použít její API pro vytváření vlastních aplikací.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: Microsoft, Perceptive Pixel

Komentáře