Micron koupí společnost Elpida, stane se dvojkou na trhu DRAM

Micron oznámil akvizici bankrotující společnosti Elpida. Podle analytiků IHS iSUppli se tím stane druhým největším výrobcem DRAM pamětí na světě.

Micron koupí společnost Elpida, stane se dvojkou na trhu DRAMMicron koupí společnost Elpida, stane se dvojkou na trhu DRAMMicron akvíruje společnost Elpida za 2,5 miliardy dolarů. Z této částky připadne 0,75 miliardy vlastníkům Elpidy a 1,75 miliardy Micron vynaloží ve splátkách až do roku 2019 na pokrytí dluhů společosti. Financovat je chce z vlastního provozu.

Elpida, třetí největší výrobce DRAM, vyhlásil bankrot letos v únoru. Společnost nedokázala krýt masivní investice do výrobních kapacit, provedené v letech 2006 a 2007.

Micron, dosavadní čtverka na trhu DRAM, dosáhl v prvním čtvrtletí 2012 tržeb ve výši 759 milionů dolarů a držel 12,2% trhu.

Na prvním místě se drží Samsung Electronics, dále následují Hynic Semiconductor a třetí Elpida. Po akvizici Eplidy se tržby Micronu navýší zhruba na 1,5 miliardy dolarů a získá podíl 24,8 % (měřeno výsledky prvního čtvrtletí 2012). Podle IHS iSuppli to Micronu umožní obsadit druhou příčku na trhu.

Nákup Elpidy představuje vysokou podporu pro postavení Micronu na trhu DRAM,“ uvedl Mike Howard, senior principal analyst pro výzkum DRAM a pamětí v IHS.

Micron zaznamená téměř zdvojnásobení své produkční kapacity a tržního podílu. Navíc získá přístup k výborné technologii mobilních DRAM, které významné vylepší jeho portfolio. Prodejní cena 2,5 miliardy dolarů se přiměřená a neměla by negativně ovlivnit finanční stav Micronu. Uzavření dohody bude trvat alespoň šest měsíců, ale IHS očekává velmi rychlý přechod a integraci,“ dodává Howard.

Celosvětový trh DRAM by měl letos dosáhnout 30,5 miliardy dolarl, což je o 3,3 % více než loni, uvádí IHS.

Zdroj: Micron, IHS iSuppli, ChannelWorld
Úvodní foto: Micron, Elpida

Komentáře