Mediaresearch: České domácnosti připojují k internetu stále více počítačů

V českých domácnostech se zvyšuje počet počítačů s přístupem na internet. To je dobrá zpráva a příležitost nejen pro dodavatele adekvátní širokopásmové konektivity, ale i prodejce síťového příslušenství.

Mediaresearch: České domácnosti připojují k internetu stále více počítačůJeden počítač českým domácnostem již nestačíUž čtvrtina českých domácností vybavených internetovou přípojkou využívá pro přístup k počítači dva, tři nebo více počítačů. Vyplývá to z průzkumu, který pro Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR) realizovala agentura Mediaresearch v říjnu 2011.

Hned 25 procent z domácností s přístupem na internet má on-line dva počítače. Dalších 12 procent počítače minimálně tři. V průzkumu se však nepočítají jen počítače, které vlastní domácnosti, ale třeba i počítače zapůjčené od zaměstnavatele.

Nadále však převládají domácnosti s internetovou přípojkou, které přistupují k internetu jen z jednoho počítače. Těch je podle říjnových dat 59 procent. Ještě v květnu 2010 šlo ale o 77 procent.

Jde o poměrně pozitivní informaci pro prodejce zařízení pro síťovou infrastrukturu, protože domácnosti s větším počtem počítačů mají logicky zájem o jejich propojení do malé sítě. Zvláště, pokud mezi nimi chtějí sdílet připojení k internetu.

Internetovým přípojkám podle nejnovějšího průzkumu agentury Mediaresearch nadále kraluje Wi-Fi, jehož tržní podíl činí 41 procent. Na druhém místě je připojení prostřednictvím operátorů kabelových televizí, kterého využívá 24 procent připojených domácností. Přístup na internet skrze ADSL z online domácností používá 19 procent.

Graf

Zdroj a graf:: Mediaresearch

Úvodní foto: © nyul - Fotolia.com

Komentáře