Lynx drží pozici nejprodávanější české značky PC

Společnost eD system Czech oznámila výsledky prodeje svých počítačů značky Lynx. Jak si lokální značky počítačových sestav?

Lynx drží pozici nejprodávanější české značky PCLynx drží pozici nejprodávanější české značky PCProdeje počítačů Lynx za první čtvrtletí 2012 meziročně vzrostly o 5,3 % na 3 479 kusů. Za minulý rok se na lokálním trhu prodalo celkem 15 267 počítačů této značky a letos eD system Czech, který tyto desktopy vyrábí, očekává 18 000 prodaných kusů.

Broadline distributor a výrobce počítačů se navíc rozhodl u vybrané řady prodloužit záruku. „Abychom ještě více podpořili prodej této české značky, prodloužili jsme u všech PC řady Office záruku na pět let. Zákazník tak zdarma získává jistotu, za kterou si u jiných výrobců musí často draze připlácet,“ uvedl v oznámení Petr Schrom, ředitel obchodu a marketingu.

Hlavními prodejními partnery Lynx jsou vybrané obchodní řetězce, 140 autorizovaných dealerů a síť prodejců zastřešená projektem Klikman. „Jedním z největších zákazníků je státní správa, školství a domácnosti,“ dodal k výsledkům Michal Útrata, manažer značky Lynx.

Jak si vedou ostatní?

Největším českým producentem počítačů je AT Compus, sesterská společnost AT Computers. To uvádí, že za loňský rok prodalo celkem 35 000 počítačů (z toho 92,9 % v ČR) značek AutoCont, Comfor, Premio a Triline.

Co do velikosti prodejů jedné značky se za počítači Lynx dále umisťují počítače HAL3000 od 100Mega Distribution, kterých se loni v ČR prodalo 13 000, a Prestigio od společnosti Asbis s 10 581 prodanými kusy (z toho 41 % v ČR a 59 % v SR).

Článek s kompletním přehledem trhu lokálně sestavovaných PC a porovnáním s prodeji zahraničních značek připravujeme v tištěném speciálu časopisu ChannelWorld, který vyjde v květnu jako Resellerův průvodce po českém a slovenském distribučním trhu.

Zdroj: eD system Czech, ChannelWorldKomentáře