Lidé: Rory Read výkonným ředitelem AMD

Společnost AMD oznámila jmenování Roryho Reada, který působil jako provozní ředitel v Lenovu, na pozici CEO.Rory Read, CEO společnosti AMDRory Read, který doposud působil ve společnosti Lenovo jako prezident a provozní ředitel, má pomoci AMD uspět v nových produktových segmentech, ale i dosahování zisku.

Na nové pozici začíná Rory Read okamžitě a AMD doufá, že jeho předchozí zkušenosti přinesou podobnou vizi, která pomohla Lenovu stát se třetím největším výrobcem PC.

(Read) je ideální kandidát pro akcelerací vývoje AMD směrem k celosvětově vedoucímu výrobci polovodičů,“ uvedl v tiskovém oznámení Bruce Claflin, předseda představenstva AMD.

Jeho strategické myšlení a přirozená orientace na zákazníka pomůže zesílit hlas klientů uvnitř AMD,“ dodal.

Bez přípravy rovnou do boje

AMD čelí řadě výzev, které bude Read muset okamžitě řešit. Společnost má zpoždění s uvedením čipu pro rychle rostoucí trh tabletů, kde zatím vůbec nefiguruje.

Výrobce také ztratil tržní podíl na vysokomaržovém trhu serverů, na druhou stranu mírně navýšil tržní podíl na stagnujícím trhu PC.  Společnost by měla brzy uvést 16-jádrový procesor pro servery s kódovým označením Interlagos.

Lenovo v tiskovém oznámení uvedlo, že Rory Read významně pomohl rozvoji společnosti. Náhradu za něj zatím nemá.
AMD hledalo nového CEO více než 6 měsíců poté, co v lednu odstoupil Dirk Meyer kvůli neshodám s představenstvem ohledně dalšího směru a mobilní strategie společnosti. Funkci po něm dočasně převzal finanční ředitel Thomas Seifert, který se nyní vrátí na svou původní pozici.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře