Lidé: Rajan Naik senior viceprezidentem AMD

AMD dále obnovuje svůj tým vysokého managementu. Rajan Naik přichází ze svého dlouholetého působení ve společnosti McKinsey, aby spoluurčoval strategii firmy.Rajan Naik, senior viceprezident a ředitel strategie v AMDRajan Naik (40) nastoupil do společnosti AMD jako senior viceprezident a ředitel strategie. Na pozici se bude zodpovídat prezidentu a výkonnému řediteli Rorymu Readovi. Naik, který naposled působil jako partner v McKinsey & Company bude zodpovědný za rozvoj krátkodobé i dlouhodobé strategie včetně tržních příležitostí, strategických partnerství a investičních strategií.

Rajan Naik má dlouholeté zkušenosti se strategickým plánováním, produktovou a tržní strategií a provozním výkonem,“ uvedl v tiskovém oznámení Rory Read.

Pomůže zajistit strategické i provozní uspořádání napříč naším podnikáním a získat výhodu růstových příležitostí na pomalejších, rozvíjejících se trzích v cloud computingu,“ dodal.

Naik strávil 11 let v McKinsey & Company, kde poskytoval konzultace řadě společností v technologických a telekomunikačních odvětvích. Dříve pracoval také jako senior inženýr ve společnosti Intel a byl také členem technického týmu v Lucent Technologies.

V AMD se Rajan Naik postaví po bok nedávno jmenované Lisy Su, senior viceprezidentky a generální ředitelky podnikové divize, a Marka Papermastera, senior viceprezidenta a technologického ředitele.

Naik získal bakalářský titul  v oboru inženýrství na Cornel University a titul PhD ve stejné oblasti na technologickém institutu v Massachusetts.

Zdroj: AMDKomentáře